×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Pareizticīgās baznīcas prēmiju Ušakovs ziedos Svētā Nikolaja kapelas atjaunošanai (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Nils Ušakovs

Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda piešķirto prēmiju Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs ziedos Svētā Nikolaja kapelas atjaunošanai, aģentūra BNS uzzināja RD.

Maskavā, Kristus Glābēja katedrālē RD priekšsēdētājs Ušakovs no Maskavas un visas Krievijas patriarha Kirila rokām saņēma Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) piešķirto apbalvojumu un prēmiju. Rīgas mēram balva tiek piešķirta par kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā. Piešķirtā prēmija ir 10 000 ASV dolāru liela.

Svinīgajā ceremonijā tiks apbalvots arī Antiohijas un visu Austrumu patriarhs Jānis X un Pareizticīgās Palestīnas biedrības priekšsēdētājs Sergejs Stepašins. “Saņemtā prēmija būs pirmais ziedojums, lai atjaunotu Svētā Nikolaja kapelu, kas atradās Spīķeru kvartāla tuvumā un tika nojaukta 1959.gadā,” – sacīja N.Ušakovs.

Tihvinas jeb Nikolaja kapela tika uzcelta Spīķeru kvartālā 1884.gadā. Sākumā te glabājās Svētā Nikolaja ikona. Kapela šajā vietā tika uzcelta, jo Spīķeros savu preci glabāja daudzi Rīgas krievu tirgoņi, un Svētais Nikolajs tika uzskatīts par tirgoņu un jūrasbraucēju aizbildnis. Vēlāk te atradās ar Tihvinas Dievmātes ikona. Kapelu nojauca 1959.gadā, bet Dievmātes ikonu izmeta uz ielas. Tur tā nogulēja vairākas dienas, līdz to nogādāja vienā no Rīgas pareizticīgo Dievnamiem, kur tā gaida, lai atgrieztos savā vietā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) apbalvojums no Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) vērtējams diezgan divdomīgi, atzina ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.

Komentējot šā apbalvojuma saņemšanu, eksperts, norādīja, ka laicīgās un garīgās varas saplūšana ir viena no Krievijas varas īstenotās politikas balstiem. “Iespējams, Ušakovs mēģina darīt to pašu. Tas ir diezgan dīvains apbalvojums” viņš norādīja.

“Tāpat jāteic, ka Krievijas ģeopolitika un tā saucamā krievu pasaule lielā mērā balstās tieši uz pareizticību,” komentēja Daukšts. “Īpatnēji ir tas, ka pareizticīgās konfesijas būtība vienmēr tiek savienota ar konkrētu teritoriju, kas ir redzams arī no Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila darbībām. Kopumā šāda pieeja vērtējama kā bīstama,” teica eksperts.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. nožēlojami, šī krāšņās Pareizticīgo baznīcas, nez ar ko viņas pelna, ka var prēmijas saņemt.

 2. Tas pieder pie hibrīdkara? Cik smalki!

 3. Ta ir kremļa popu pateicība vienotās krievijas filiālei par atbalstu Ukrainas okupācijā!

 4. Viņš vareja palikt Krievzemē. Žēl ka atgriezās. Maitā gaisu

 5. tad ,,svētais” Kirils sāk atbalstīt daudzsievību,kāpēc tad ir pret gejiem,kur atšķirība?
  Ja mīli vienus ,tad mīli visus vienādi, Kiril.
  Bet tas Nils tomēr ….nesaprotams putniņš,būtu labāk pa kluso notriecis to ,,prēmiju” kādā Maskavas krogā,nevis plātijies Latvijā,kur jau tā nav lolots par saviem nodevēja darbiem.Viņam tā Maskava tomēr tuvāk pie sirds,nu ko viņs te mocās ,tur būtu Kirilam labs kalps un domubiedrs,tikai diez vai Nils ir kristīts ,nāk tač’ no ateistu ģimenes.

 6. un tās kapellas vadītājs slavinās putleru, un ušku kā arī dos svētību teroristu atbalstam, par velti tik siers peļu slazdā, uška būs svēto kārtā un baznīcēni bučos roku, tā sākas maigās varas okupēšana ar pilnu atdevi. Lūk ar tādu krievijas varu ušakam ir sadarbības līgums.
  Путин сделал ставку на ядерный шантаж» – Андрей Пионтковский

Draugiem Facebook Twitter Google+