×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Franks Gordons: “Pareizticīgās solidaritātes” vārdā (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Kipras Republika, kas faktiski kontrolē 63% šīs stratēģiski svarīgās salas teritorijas (pārējo kontrolē Ziemeļkipras turku republika), kopš 2004. gada ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Šīs ES dalībvalsts prezidents Nikoss Anastasiadoss 9. februārī paziņoja, ka Kipra piedāvāšot Krievijai savā teritorijā izvietot militārus objektus un attiecīga vienošanās tikšot parakstīta, kad Anastasiadoss oficiālā vizītē apmeklēs Maskavu. (Kipras ārlietu ministrs vēlāk gan skaidrojās, ka prezidenta teiktais esot pārprasts, un nevienu brīdi nav bijusi runa par pilnvērtīgām karabāzēm Kiprā, minēta vien militārās sadarbības līguma atjaunošana ar Krieviju.)

Kipra taču “sniedz līdzīgus pakalpojumus Vācijai un Francijai”, norādīja Anastasiadoss, aizmirsdams pieminēt, ka abas šīs valstis ir Kipras partneres ES. Francija izmanto Kipras kara aviācijas bāzi Pafosā savu lidmašīnu aprūpei, Vācija izmanto Kipras ostas savu karakuģu vajadzībām, kas piedalās ANO miera uzturēšanas patruļās pie Libānas krastiem.

Interesanti, ka Kipras valdība liek uzsvaru uz “pareizticības tradīcijām”, kas izsenis saistot Kipru ar Krieviju. Jāatgādina, ka īpašas attiecības pēc nesenajām parlamenta vēlēšanām Krievijai veidojas arī ar pareizticīgo Grieķiju. Vēl samērā nesen Maskava savās globālās izrīcības pamatoja ar “progresīvās cilvēces internacionālo solidaritāti”, taču tagad Putina režīms acīmredzot turpina cariskās Krievijas tradīcijas, kad Pēterpils imperatori uzmetās par visu pareizticīgo tautu un kopienu aizstāvjiem Balkānos un Tuvajos Austumos.

Kā jau varēja sagaidīt, Kipra un Grieķija pretosies jaunām, vēl bargākām ES sankcijām pret Krieviju sakarā ar Ukrainas krīzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. … Dargas Baltiesiem, vajadzigas patiesibas un taisnibas del …var jau skatit so pareizticigo ortodoksiesu finansialo un tirdzniecibas interesu koordinaciju ari no citas perspektives … ! Vai tad vesture un musdienas trukst pareizticigo tirgotajiem un bankieriem, ka Krievija ta grieku apdzivotas zemes, Griekija un Kipra, turku izcelsmes lidzigo banksteru un monopoltirgotaju ‘globala’ konkurence … ????

 2. mja, nezin vai ir vēl kāda tauta, kas bērnus mācītu ienīst inteliģenci, godīgumu, tīrību un čaklumu, mums jau arī daudz kas pielipis.
  Nepareizi audzinātu bērnu NEKAS nevar izlabot

 3. Grieķi ir slinka tauta, kas prot tikai šantažēt strādīgās Eiropas tautas. Viņi domā, ka kāds viņiem ir kautko parādā. Grieķiju nekad nevajadzēja uzņemt eirozonā.

 4. zelts baznīāas un suuds uz kociņa ticīgai tautai

 5. tradīcija varmācība

 6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Aiz slinkuma un nekā nedarīšanas krievos gadsimtos ir izveidojusies tikai šai tautai esoša rakstura īpašība- vainot savā nabadzībā kapitālistus, Ameriku, baltiešus un visas pārējās attīstītās pasaules valstis. Krievs visskaļāk lamā tās valstis uz kurām viņš met savu kaulaino, izbadējušos aci un klusībā kaļ plānus, kā tur nokļūt. Nav tādas tautas pasaulē, kas, dzīvojot savā zemē mēslos līdz padusēm, neko nedara stāvokļa uzlabošanā, bet vienīgā doma ir ”aplaimot” kādu kaimiņzemi ar savu ierašanos. Tas notiek no visaugstākā līmeņa varasvīriem, Putinu ieskaitot, līdz pēdējam nabagam, kurš ir spējīgs nopirkt biļeti tikai vienā virzienā. Paskatiet krievu šodienas kino! Katrā ”šedevrā”, ja radušās problēmas, jūs sadzirdēsiet frāzi: ”Davai, ujēģim kuda ņibuģ po daļše!” Neviens nesaka, ka katram vajadzētu cīnīties tepat uz vietas un savest kārtībā dzimto sādžu vai guberņas pilsētu. Nožēlojami, ka jaunu zemju (krievu pasaules) meklējumos pa priekšu skrien pops ar zem talāra paslēptu ”kalašņikovu”. Pat Putins nespēj izdomāt neko prātīgāku, kā uzdāvināt šo automātu kā cieņas(!) apliecinājumu Ēģiptes valdniekam. Tanī pat laikā mazais kremļa vīriņš ar savu trubadūru komandu visas pasaules priekšā jau ar daudz jaudīgākiem nāves ieročiem cīnās par mieru un 85% nācijas tam tic un dievina savu kumiru! Savā ticībā pareizticīgie ir dvīņi musļimiem un tas ir ļoooti liels bieds pārējai pasaulei!
  Mūsu kaimiņi tik tiešām ir sagājuši sviestā un apliecinājums tam ir “populārais” grafists, kurš ar saviem domu graudiem kiriļicā ir piesārņojis gandrīz vai katru avīzes numuru.

  • Слышь, лютеранин! Тебе не нравиться – не читай. Ты мало того, что прочитал комментарий, так и на ответ сподобился. Чудеса, право слово.

  • piekrītu Tāmniekam Atbildēt

   Ja latviešiem būtu vairāk mugurkaula, tad plašsaziņas līdzekļos komentāri svešvalodās — īpaši ar svešiem alfabetiem — netiktu pieņemti.

   • Обана! И тебе не нравиться?! Здорово, нормальный результат. Значит будет меньше словесного поноса в нашу сторону. А то привыкли к тому, что вам никто не возражает и беспардонно пишите всякую хрень.

 7. Всё неймётся еврейскому дедуле. Казалось бы, а какое ему то дело до предложений киприотов, ведь это их остров, их страна, им и решать. Ан нет, надо и тут встрять, да ещё на православную религию наехать. **

 8. Jau gadus desmit pareizticībai nav nekāda sakara ar Dievu . Jeb , precīzāk sakot , tajā Dievu aizstājis Tas Putins . Ja es vēl nesen biju pārliecināts , ka pie vainas ir hipertrofēts nacionālās mazvērtības komplekss , pāraudzis agresīvā nacismā , tad tagad izskatās , ka šī murga saknes ir slinkumā . “Pareizticīgo” slaistu nevēlēšanās strādāt un paradums dzīvot uz citu rēķina liek tiem “pareizi” ticēt un sekot jebkuram mūdzim , kurš sasola debessmannu rīt uz brokastlaiku apmaiņā pret tautas veselo saprātu …

  • А ты пророк? Или с утра с богом разговариваешь, и он тебе, избранному, так сразу всё и рассказал? И впрямь чудеса, однако.

Draugiem Facebook Twitter Google+