×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

“Pareizticīgie dziedoņi” atkal apceļos Latviju 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Hermaņa Brauna fonda piedāvātā koncertcikla – Ziemas mūzikas festivāla “Winterfest” ietvaros no 10. līdz 13. janvārim ikgadējos koncertus vairākās Latvijas pilsētās sniegs koris “Pareizticīgie dziedoņi”, klausītājiem piedāvājot ieklausīties krievu garīgajā mūzikā. 


 

Pērn 1992. gadā Maskavā dibinātais un pašmāju klausītājiem labi pazīstamais koris atzīmēja divdesmit gadu pastāvēšanu. Toreiz tas izveidojās, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem – kora diriģents kopš tā laika nemainīgi ir Georgijs Smirnovs. Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem līdz pat 20. gadsimtam, īpašu uzmanību pievēršot pirmsrevolūcijas laika Maskavas skolas komponistu mūzikai, savukārt skanējuma ziņā tas slavēts par īpašu garīguma noskaņu, kā arī īpaši noturīgo zemo reģistru balsu skanējumu.

Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs, kormeistars un muzikologs G. Smirnovs (1960) ir Maskavas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas fakultātes absolvents. Pirms kora “Pareizticīgie dziedoņi” izveidošanas G. Smirnovs bijis vairāku Maskavas profesionālo vīru koru un baznīcas koru diriģents un kormeistars, kā arī studējis krievu baznīcas dziedāšanas vēsturi.

Jau kopš pirmajiem koncertiem koris pārsteidzis klausītājus ar profesionālo meistarību, cēlo skanējumu un īpašo garīguma gaisotni. Kopš tā laika Maskavas dziedoņi piedalījušies daudzos starptautiskos festivālos Maskavā, Vācijā, ASV, Šveicē un Itālijā, kā arī vispasaules akcijā “Pasaule bez kājnieku mīnām” Ženēvā.

Kopš 1998. gada koris koncertē Latvijā pēc Hermaņa Brauna fonda uzaicinājuma, ik gadus laikā, kad pareizticīgo pasaulē svin Ziemassvētkus, priecējot gan plašākās koncerttūrēs, gan atsevišķos koncertos. Šajā reizē koris pēc ilgāka laika atkal dosies apjomīgā koncerttūrē, kā laikā uzstāsies arī Rīgas Domā.

Šajos koncertos “Pareizticīgi dziedoņi” izpildīs tradicionālos krievu pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumus, bet basa solo dzirdēsit diakona mūka Juvenālija sniegumā.

Juvenāljs ir dzimis 1983. gadā, bet 2004. gadā viņš tika iesvētīts par diakonu un 2012. gadā absolvēja Tālo Austrumu Valsts mākslas akadēmiju (Jeļenas Glušenko vokālo klasi) – jaunais dziedonis ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, taču kopš aizvadītā gada kalpo Patriarha pārstāvniecībā Ostankinā (Maskavā).

“Winterfest” ir Hermaņa Brauna fonda ikgadējs starptautisks ziemas mūzikas festivāls, kas norisinās kopš 1999. gada, piedāvājot dažādu žanru koncertus no novembra līdz februāra vidum. Šogad festivālā Rīgā Latvijas Nacionālajā operā viesosies Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestris no Itālijas (11.I). Savukārt, atzīmējot Hermaņa Brauna fonda 15. jubileju, trīs koncertus Cēsīs, Rīgā un Ventspilī aicinot izbaudīt Kubas siltumu un ritmus – klausītājus priecēs džeza apvienība “The Dizzy Gillespie Afro-Cuban Experience” no ASV.

 

VARBŪT NODER

10.I 19.00 Jelgavas kultūras namā

11.I 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” (Ls 3 – 7)

12.I 19.00 Rīgas Domā (Ls 5 – 10)

13.I 13.00 Krustpils kultūras namā

13.I 17.30 Rēzeknē

Cena: Ls 4 – 30

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+