×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Pareizticīgie Maskavas tiesā pieprasa Aļasku atdot Krievijai

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas pareizticīgo sabiedriskā organizācija “Pčolki” (“Bitītes”) iesūdzējusi Maskavas tiesā ASV federālo valdību, pieprasot atdot Krievijai Aļasku, ziņo tīmekļa medijs “MSN Now”.

Aļaskas pareizticīgie kristieši ir jāaizsargā no ASV prezidenta Baraka Obamas plāniem legalizēt viendzimuma laulības, uzskata prasības iesniedzēji. “Mēs to uzskatām par savu pienākumu aizsargāt viņu tiesības brīvi praktizēt reliģiju, kas nepieļauj iecietīgu izturēšanos pret grēku,” skaidro organizācija, kas ar prasību vērsusies Maskavas arbitrāžas tiesā. Starpreģionālā kustība “Pčoliki” pieprasa atcelt līgumu, ar kuru saskaņā Krievija XIX gadsimtā pārdeva ASV Aļaskas pussalu.

Tiesa patlaban nav lēmusi par prasības tālāko virzību, jo, to iesniedzot, nav ievērotas likumu normas. Cita starpā nav iesniegti vairāki nepieciešamie dokumenti, arī par valsts nodevas samaksāšanu, vēsta ziņu aģentūra “RIA-Novosti”.

Kustībā “Pčolki” apvienojušies vairāki pareizticīgo centri, kas nodarbojas ar bāreņu audzināšanu. Krievija Aļasku ASV pārdeva 1867. gadā par 7,2 miljoniem dolāru. ASV arī esot pārkāpušas sākotnējā pārdošanas līguma nosacījumus, jo par Aļasku samaksājušas ar čeku, nevis zelta monētās, kā tas specifiski esot noteikts līgumā, skaidro kustība “Pčolki”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+