×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki būs brīvdiena arī Daugavpils pašvaldībā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Zēns pareizticīgo Ziemassvētku dievkalpojuma laikā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) ir parakstījis rīkojumu par to, ka Daugavpils pašvaldības darbinieki, kas ir pareizticīgo vai vecticībnieku konfesiju ticīgie, savos Ziemassvētkos, 7.janvārī, varēs pieprasīt brīvdienu.

Kā informēja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, darbiniekiem būs jāvienojas ar darba devēju, vai šī diena brīva būs uz atvaļinājuma rēķina vai arī tiks atstrādāta citā laikā.

Rīkojums izdots, pamatojoties uz likuma par pašvaldībām 62.panta 6.punktu, atbilstoši likuma “Par svētku atceres un atzīmējamajām dienām” 1.pantam.

Jau ziņots, ka rīkojumu par to, ka šī gada 7.janvāri – pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkus – domes administrācijas struktūrvienībām, iestādēm un nozaru pārvaldēm atļauts izmantot kā brīvdienu, izdevis arī Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC).

“Rēzeknē dzīvo daudz pareizticīgo un vecticībnieku, daudzi no viņiem strādā arī pilsētas domē un tās struktūrvienībās, tāpēc jau tradicionāli pieņemam lēmumu par brīvdienas izsludināšanu, lai svinētu pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkus,” iepriekš paskaidroja Rēzeknes mērs.

Rīkojums izdots, pamatojoties uz Darba likuma 54.pantu un 56.panta 2.daļu. 7.janvāra brīvdiena būs jāatstrādā līdz mēneša beigām.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. PAŠVALDĪBU LIETU VALSTS MINISTRAM NEKAS TE, PROTAMS, NAV SAKĀMS…

  2. Pašvaldība ir valsts atvasināta persona, tātad drīkst darīt tikai to, kas atļauts ar likumu. Tad par kādām brīvdienām te var būt runa? Latvija nav pieņēmusi likumu, ka viena no konfesijām ir īpaši izdalāma. Šī nav tolerance, kā to sludina TV5, bet apzināta vēršanās pret valsti. Pareizticīgie un vecticībniekiir tādi paši, kā citi iedzīvotāji un nav viņiem atsevišķi jāizdala svētku brīvdienas. Tā ir viņu privātadarīšana, ka atbalsta vēl citu kalendāru. Tad jau sanāk tāpat kā tad, kad krust akari gāja, ja kāds netic tāpat kā viņi, tad jākaro. Kāpēc latviešiem tajā dienā nav pieejama pašvaldība? Fui!

Draugiem Facebook Twitter Google+