×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Pareizticīgo Ziemassvētki kora skaņās

ReklāmfotoReklāmfoto

No 10. līdz 15. janvārim Rīgā un Latvijas pilsētās tradicionālajā ikgadējā turnejā dosies pazīstamais Krievijas vīru koris “Pareizticīgie dziedoņi”, sniedzot piecus koncertus Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Skrīveros un Krustpilī.

 

Koris izveidots 1992. gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Krievijā, kur izcilu vīru koru nav mazums, tas pelnīti uzskatāms par labāko kori, kas turpina jau kopš 16. gadsimta Krievzemē pastāvošo dziedošo diakonu koru tradīcijas. Koris īpaši izslavēts par sevišķi zemās basa dziedājumu tradīcijas kopšanu.

Pareizticīgo dziedoņu ikdienas repertuārā ir krievu garīgā kormūzika, aptverot laika periodu no tās pirmsākumiem līdz pat 20. gadsimtam, īpaši uzsverot pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku (A. Kastaļskis, P. Česnokovs, A. Grečaņinovs).

Koris “Pareizticīgie dziedoņi” piedalījies daudzos starptautiskos festivālos Maskavā, Vācijā, ASV, Šveicē un Itālijā, Bostonā un starptautiskajā akcijā “Pasaule bez kājnieku mīnām” Ženēvā, toreiz tā patronese bija princese Diāna.

 

Aizsākt gadu un atzīmēt pareizticīgo Ziemassvētkus Latvijā ir kora tradīcija, kuru “Pareizticīgie dziedoņi” kora dibinātāja, diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Georgija Smirnova vadībā ievēro jau 14. gadu. Koris Latvijā līdz šim uzstājies gan atsevišķi, gan kopā ar latviešu operdziedātāju Ingu Kalnu, turklāt izpelnījies nedalītu klausītāju atzinību.

 

Pērn koris sniedza tikai vienu koncertu Rīgas Domā, bet šogad pareizticīgo garīgo dziedājumu mīļotāji dziedošos vīrus varēs sastapt vairākkārt. Šā gada programmā – krievu pareizticīgo dziedājumi.

Arī šoreiz dziedoņi uzstāsies diriģenta Georgija Smirnova vadībā. Viņš ir kormeistars un muzikologs, Maskavas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas fakultātes absolvents, bijis vairāku Maskavas profesionālo vīru koru un baznīcas koru diriģents un kormeistars, turklāt studējis krievu baznīcas dziedāšanas vēsturi.

Koncerta rīkotāji – Hermaņa Brauna fonds – uzsver, ka ne jau balsu salikums vai dispozīcija ir kora skanīguma noslēpums, bet gan dziedāšanas kaisme. “Krievu pareizticīgo kora klausītājus tā aizrāvusi gan senāk, gan šodien. Un būtu grūti to izskaidrot loģiski. Krievu pareizticīgo kora dziedāšanā izpaužas īstenā krievu tautas dvēseles degsme.”

 

Uzziņa

10.I 19.00 Rīgas Domā (Ls 4 – 25)

11.I 19.00 Valmierā Sv. Sīmaņa baznīcā (Ls 5)

12.I 19.00 Jelgavas kultūras namā (Ls 3 – 5)

13.I 19.00 Skrīveru kultūras centrā (Ls 4 – 7)

14.I 19.00 Krustpils kultūras namā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs un notikuma vietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+