Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
4. februāris, 2016
Drukāt

Pāreja NĪN ieviešanai

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgā līdz šā mēneša beigām tiks noteikts pārejas posms nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšanai, par to vakar vienojušies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (“VL”/”TB”/LNNK) un Rīgas mērs Nils Ušakovs (“S”).

Rīgas domes saistošie noteikumi par NĪN Rīgā un grozījumi noteikumos par atvieglojumiem NĪN piešķiršanas kārtībā pilsētā paredz zemei Rīgas administratīvajā teritorijā piemērot likumā noteikto likmi – 1,5%. Līdz šim, rēķinoties ar ekonomisko krīzi un 25% pieauguma ierobežojumu, kas bija noteikts ar likumu 2008. – 2011. gadā, tika piemērota likme 1% apmērā.

Līdzšinējā NĪN likme par mājokli 0,2 līdz 0,6% apmērā tiks saglabāta par īpašumiem, kuros deklarēti Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi, bet par īpašumiem, kuri nav deklarēti kā dzīvesvieta, likme tiks paaugstināta līdz 1,5%.

Papildus tiks ieviestas atlaides ģimenēm ar bērniem. Ģimenes ar vienu bērnu saņems atlaidi 50% apmērā, ģimenes ar diviem bērniem – 70% apmērā.

Paziņojums par NĪN aprēķinu var tikt izsūtīts ar nelielu novēlošanos, pēc 15. februāra.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (5)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+