×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā

Foto: LETAFoto: LETA

Pāreja uz vasaras laiku Latvijā notiks 31.martā, kad plkst.3 naktī pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrija.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2013.gada 27.oktobrī plkst.4 naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”.

Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt Eiropas Savienībā (ES) pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.

Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ – par laika skaitīšanu Latvijā un pasaulē, pārejas uz vasaras laiku vēsturi un ietekmi – pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā “http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=30515&lng=lv”.

Informāciju par laiku visā pasaulē, tostarp par laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī vai pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ, ir iespējams iegūt portālā “www.timeanddate.com”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+