×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

“Parex” bijušajiem īpašniekiem “Reverta” pusgadā procentos samaksā 1,6 miljonus latu

LETALETA

Problemātisko aktīvu pārvaldītājs “Reverta” (iepriekš “Parex banka”) par subordinētajiem aizdevumiem, kas ir saistīti ar bankas bijušajiem īpašniekiem, 2013.gada pirmajā pusgadā samaksājis kopumā 2,3 miljonus eiro (1,6 miljonus latu), liecina kompānijas sniegtā informācija.

 

“Reverta” finanšu pārskats atklāj, ka šogad pirmajā pusgadā kompānija procentu maksājumos par subordinētajām saistībām samaksājusi par 10,1% mazāk nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams atzina, ka sarežģītās saistības pret “Parex bankas” bijušajiem īpašniekiem un viņu ģimenes locekļiem rada zaudējumus ne tikai “Reverta”, bet arī Latvijas valstij.

Jau vēstīts, ka “Reverta” šogad pirmajā pusgadā cietusi 31,485 miljonu latu zaudējumus, kas ir par 0,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

Tāpat ziņots, ka “Parex banka”, kas tobrīd bija otra lielākā Latvijas banka, 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība 2008.gada 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par “Parex bankas” kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju no tās lielākajiem akcionāriem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% “Parex bankas” akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī Karginam un Krasovickim atlikušos 34% akciju.

Savukārt 2010.gada 1.augustā beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka “Citadele”. Savukārt “Parex banka” kopš 2010.gada augusta vairs nesniedz bankām raksturīgos pakalpojumus un tās darbība pamatā ir saistīta ar kredītportfelī esošo problemātisko aktīvu izstrādi: kredītu restrukturizāciju, parādu piedziņu un nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2012.gada 15.martā nolēma anulēt ”Parex bankai” izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļāva bankai veikt reorganizāciju, pārreģistrējot to par komercsabiedrību, kuras darbība nav saistīta ar kredītiestādes darbību. Kopš 2012.gada maija “Parex banka” pārtapusi par uzņēmumu ar nosaukumu “Reverta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+