×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Pārgaujā no sarkabaltsarkaniem akmeņiem veido Latvijas kontūru

Foto: Pārgaujas novadsFoto: Pārgaujas novads

Pārgaujas novada Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadskārtas svinībās no svecēm un akmeņiem, no kuriem daļa bija iekrāsoti Latvijas karoga sarkanbaltsarkanā krāsā, veidota Latvijas kontūra un valsts karogs pie Auciemmuižas, portālu “LA.lv” informēja novada pārstāve Jolanta Vaido-Zālīte.

Viņa klāsta, ka Pārgaujas novadā dzīvojošie valsts svētkus šogad svinējuši divas dienas – 16.novembrī iedzīvotāji baudījuši Elitas Veidemanes, Raimondas Vazdikas un Nika Matvejeva svētku koncertu Stalbes tautas namā.

Savukārt valsts dzimšanas dienu 18.novembrī Pārgaujas novada iedzīvotāji atzīmējuši ar siltu tēju, latviskām dziesmām, sveču liesmām, un fotogrāfijām, kurās iedzīvotāji iemūžinājuši novada īpašo latviskumu un kuras izvietotas izstādē “Mans latviskais novads”.

Novada kultūras pasākumu organizatore Evija Leitlande izsaka cerību, ka šāda fotogrāfiju izstāde varētu kļūt par Valsts svētku tradīciju, kurā ik gadu Auciemmuižas sienas rotātu bildes latviskā noskaņā.

Uz pasākumu novada iedzīvotāji bija aicināti ierasties ar savu sarkanbaltsarkano akmeni, kas kopā ar pārējiem akmeņiem svētku vakarā izveidoja Latvijas kontūru pie Auciemmuižas. Savukārt no svecēm veidota valsts karoga forma.

“Sarkanbaltsarkanie akmeņi visu gadu atradīsies pie Auciemmuižas, atgādinot, ka ik solis mūsu novadā ir vērts. Un staigājot, iespējams, atradīsies kāds cits akmens, ko nākamgad gribētos sarkanbaltsarkanajam krājumam pievienot,” piebilst Vaido-Zālīte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+