Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
4. februāris, 2014
Drukāt

Pārgaujas novadā svinēs Sveču dienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sveču mēneša – februāra ieskaņā Pārgaujas novadā atzīmēs Sveču dienu, kurā paredzētas dažādas radošās darbnīcas, rokdarbnieču izstāde un koncerts, portālu “LA.lv” informēja Pāgaujas novada pārstāve Jolanta Vaido-Zālīte.

Piektdien, 7.februārī, no plkst.11 līdz 13 Stalbes tautas namā darbosies “Straupes dzirkstelīšu” radošās darbnīcas. Par ziedojumiem būs iespējams apgūt iemaņas tamborēšanā friolitē tehnikā, ziedu veidošanu no auduma, svečturu aptamborēšanu, darbu ar filcu, groziņu veidošanu no dzijas.

Kopā ar bitenieku Mārtiņu Kraukli varēs izliet savu vaska sveci, bet ap plkst. 13 ar koncertu priecēs Stalbes vidusskolas skolēni un deju kopa “Papardītes”. Savukārt Tautas nama mazajā zālē visu dienu būs skatāma novada rokdarbnieču darinājumu izstāde.

“Mūsdienās, kad aizvien vairāk esam sākuši svinēt starptautiskus svētkus, svarīgi neaizmirst mūsu senču tradīcijas. Paldies Grietai Grosbergai, kura ik gadu rūpējas gan par Zvaigžņu dienas, gan Sveču mēneša pieminēšanu un to svinēšanu lielākā vai mazākā novada iedzīvotāju pulkā,” uzsver Vaido-Zālīte.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+