Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
24. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Sociāldemokrātiem brauks pakaļ ar melno bertu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Beidzamo reizi par garu mūžu novilkušajiem Latvijas sociāldemokrātiem dzirdējām, kad tiem bargajā 1793. gada ziemā neļķes siltumnīcā izsalušas un vairs nevarēja iet protesta demonstrācijās. Un arī – kad durstīgais prof. Bojārs dažādu pasugu blēžiem un lielkapitālistiem deva iešņaukt stipru tabaciņu. Tālākā viņu pazušana bija apbēdinoša darbaļaudīm, tautas masām, kas bija radušas fanot par LSDSP. Publika minēja variantus: a) sociķi demokrātiskā centrālisma apstākļos nolīduši pagrīdē, b) sagājuši mežabrāļos, c) valdošā labējā hunta kreisos elementus aizvedusi ar melno bertu un iemetusi ķurķī. Tumšās krāsās dzīvi uztverošie rokpeļņi domāja ļaunāko, ka pēdējais dzīvais sociāldemokrāts, Mendera, Cielēna, Brunīša pēctecis, kāris kaklā akmeni un ielēcis āliņģī, vīlies, ka Latvijā nav atbalsta idejai ieviest valstī zināmu daudzumu sociālisma.

Bet āreče! LSDSP kā Elviss – nevaid vis miris! Vai uzdarbojusies rīta Austra modinātāja vai augšāmcēlušies Raiņa jubilejas gadā, vai atjaunojuši rūdītiem opozicionāriem nepieciešamo necenzēto vārdu krājumu, bet Dinēviča vīri, meičas ir atpakaļ cīņā pret uzpūtīgo režīmu un soļo ne vairs ar sarkanām neļķēm, bet tautastērpā un prievītēs. Viņi ūjina līdzīgi domājošos dibināt biedrību pret šantāžas un melu politiku, kura rūpēsies par latvisku kultūrvidi un iestāsies pret nepārdomātas bēgļu uzņemšanas draudiem valsts drošībai.

Strādnieku aizstāvjiem sāp, ka imigrantiem maizītes sasmērētas, welcome drink granapipka ielieta un uzņemšana būs kā Dieva ausī, tikām vietējie mazie cilvēki arī ir dzīvas dvašas. Kas par reņģēdājiem gādātu, lai nav tik plāna ēdiena kulīte no mūsu mazumiņa – priekš tā darba grupas nedibina. Bēgļi ienākšot virs mēra – saka LSDSP un pamāca, ka Latvija ciešāk jānosedz ar vāku, lai ne pele, ne terorists neiesprūk, nevis jākļūst par Briselei paklausīgiem melnā tūkstoša iekšālaidējiem. It kā nepietiktu, ka sirdīgā Dinēviča partija cilā ragus pret valdību – tā apmētā ar dubļiem valsts radiofonu, visu sabiedrisko mediju par vienpusīga pareizā viedokļa propagandēšanu un citu ignorēšanu. Nu viņi dabūs pēc pilnas programmas – par saradošanos ar tiem, kam nav sirds krūtīs. Ahā, rekur vēl vieni rasistiem piederīgie, kas negrib dot bēgļu asaru maizi! Sak, internacionālistiem sociķiem bij pašiem jāķeras pie praktiskas integrēšanas. Vai 700 iebraucēju ir lērums? Nē, pēc skaita vien paliels veco laiku kolhozs. Rainis arī bija bēglis! Cik dvēseles sociāldemokrāti ielaiduši apsildīties savos daudzstāveņu dzīvokļos? Cik uzņēmuši ar tautas draugiem raksturīgo sirsnību un mīļumu? Sociāldemokrātu auklītes varētu bēgļus ņemt nodarbinātības aprūpē – palaist mellenes lasīt, pie zemniekiem kartupeļus rakt. Būtu apmācījuši svinēt tautiskus svētkus – Mārtiņdienu, Pūpolsvētdienu, 1. maiju, pīrāgu cepšanu un īsteni proletārisku līgošanu. Un, kad jau cilvēki aizmukuši no islāma fundamentālistiem, vērts provēt muhamedus pārtaisīt par kārtīgiem luturiem!

No tā it nekā. Kur bāzēsies biedrība, kas organizē nemierus pret valdību? Dodiet adresi, sūtīsim melno bertu un ar rāvienu likvidēsim pretošanās pūzni.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Egīl, tu gan aizmirsi, ka mums ir daudz jaucīgāki “sociki” – Sakaņa (SS) vai SC saīsināti. Priecājies, viņi jau ieņēmuši šo nišu Latvijā kopā ar Putina draugiem. Pat latvietīši jūsmo, cik jauks ir Ušakovs, cik labs ir saimnieks, pats braukā pa Rīgas ielām un pagalmiem un priecājas, cik skaista ir Rīga, cik gludas ir ielas un iekšpagalmi, cik daudz nopelna no tautas kabatas viens pats sociāldemokrāts no SC vai SS Rīgas namu pārvaldnieks no rīdzienieku iemaksām, ka prieks, kur tu rodies.
    Egīl, apjūsmo viņusun vai viņiem pakaļ brauks arī melnās bertas?

  2. Bet autors gan laikam latvāni uzpīpējis, tik pārspīlēti jūsmīgs runas stils pat Ausmas Kantānes izpildījumā nebija manīts.

  3. Lasu rakstu un brīnos – vai tiešām jau 1793. gadā bija siltumnīcas? nebiju dzirdējusi par tik senu progresu lauksaimniecībā…. Un mūsu Bojāra kungs ar līdz ar ir vairāk kā 200 gadus sens…. Stipri ceru, ka ar tādu ilgdzīvotāju Latvija ieies pasaules vēsturē….. ))

  4. Zinām jau, kur tie ūjinātāji nonāk, pensionāru piketus kaitinādami 😀

Tramps spiests taisnoties: Man nav nekā kopīga ar Krieviju (1)Draudzības ordeni nāksies sūtīt atpakaļ
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Ticība pensiju sistēmai – jauna reliģija

“Swedbank” šonedēļ pasākumā žurnālistiem analizēja Latvijas pensiju sistēmas ilgtspēju un stāstīja par Latvijas iedzīvotāju vēlmēm vecumdienās. Bankas veiktā sabiedriskās domas aptaujā atklājies, ka attiecībā uz vēlamo pensijas apmēru cilvēku gaidas kļūst arvien augstākas – kā vēlamo pensijas apmēru cilvēki min 885 eiro. Taču vienlaikus aptauja liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ir skeptiski noskaņoti par pensiju sistēmas ilgtspēju un 10 ballu skalā to novērtē vien ar piecām ballēm. Bankas sniegtā informācija un komentāri tika apspriesti arī sociālajos tīklos, un, lūk, Ojārs Stūre savā tviterkontā raksta: “Diskusija par pensijām no sociālekonomiskas lēnām pārtop reliģiskā – daži tic, ka pensijas būs, citi ne…” Kāds Igors viņa domu paturpina: “… jāiet skaitīt lūgšanu svētdienā pie Valsts sociālās apdrošināšanas biroja.”

Juris Lorencs: Diena, kas izmainīs pasauli?Līdz ar Trampa ievēlēšanu kārtis pasaules politikā izdalītas no jauna.
Lasītāju aptauja
Vai atbalstāt militārās mācības ieviešanu vidusskolā?
Draugiem Facebook Twitter Google+