Kultūra
Teātris un kino

Pāri mākslas žanru robežām vedīs koncertizrāde “Robežas”0

Publicitātes foto

Cirka dienu ietvaros otrdien, 10. aprīlī, Rīgā notiks koncertizrāde, kurā uz skatuves satiksies gaisa akrobātika, dzeja un igauņu komponista Arvo Perta mūzika, informē izrādes veidotāji.

Izrāde “Robežas” – igauņu gaisa akrobātes Grētes Grosas un latviešu mūziķu Ērika Kiršfelda, Venta Zilberta kopdarbs būs viens no galvenajiem Cirka dienu notikumiem, personisks vēstījums par sevis meklējumiem un pieņemšanu. Slāni pa slānim nolobot apkārtējo čaulu un ieskatoties dziļumā, var atklāties patiesais skaistums. Lai izstāstītu to, ko nevar izteikt pat dzeja, māksliniece Grēte Grosa gaisa akrobātikā izmanto savu īpašo meistarstiķi – dubulto šūpuļtīklu.

Ar gaisa akrobātiku Grēte aizraujas jau kopš bērnības – vispirms viņa deviņus gadus mācījās cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguva augstāko izglītību SaSak Circus skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā. Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā, kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece.

10. aprīlī izrādi “Robežas” ir iespēja redzēt īpašā sastāvā, jo tikai Rīgā to pavadīs atzīti klasiskās mūzikas izpildītāji – čellists Ēriks Kiršfelds un pianists Ventis Zilberts. Izrāde “Robežas” notiks mākslas centrā “Zuzeum”.

2016. gadā “Robežas” tika nominētas Igaunijas teātra balvai kategorijā United Performance Art. Izrādes līdzproducenti: festivāls “Sansusī” (Latvija), Cirkör LAB (Zviedrija), Jatka 78 (Čehija).

Koncertizrāde “Robežas” tiek izrādīta Cirka dienu laikā, kuras Latvijā šogad Rīgas cirks atzīmē 10.–12. aprīlī ar vairākiem pasākumiem. Šajās dienās Rīgā notiks Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network) dalīborganizāciju sanāksme, kā arī starptautiska publiska konference par cirka izglītību. 11. aprīlī plkst.18 cikla “Sarunas par cirku” ietvaros par cirka arhitektūru runās cirka eksperts Petri Heikila (Somija). Cirka dienas noslēgsies 12. aprīlī ar izrādi “Citroni un medus” Zirgu pastā.

Šogad pasaulē svin cirka 250 gadu jubileju, bet Rīgas cirka ēkai šogad aprit 130 gadi.

LA.lv