×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Pēdējā vieta, kur cilvēki nekaunas kailuma. Ceļojums pāri Tanas ezeram

Foto - Juris LorencsFoto - Juris Lorencs

Piektdiena, 2014. gada 14. februāris 
Bahirdāra, Etiopija

Un tā – esmu izlēmis doties ceļā pēc divām dienām. Paredzams, ka brauciens ar kuģīti pāri Tanas ezeram Etiopijā ilgs veselas divas dienas, turklāt pa vidu paredzēta nakšņošana Konzulas pilsētiņā. Kabatā man jau ir biļete, ko grezno lepns uzraksts angļu un vietējā amharu valodā – “Lake Tana Transport Enterprise. Passanger&Cargo Transport Company”. Brauciena cena – 278 Etiopijas birras, aptuveni desmit eiro. Divu dienu ekskursijai tas nav nemaz tik dārgi.

Bet pagaidām vēl sēžu viesnīcas “Bahir Dar Hotel” pagalmā iekārtotajā restorānā, mielojos ar ceptu aitas gaļu un dzeru vietējo par godu svētajam Jurim nosaukto alu “St. George Beer”. No netālās svētā Jura pareizticīgās katedrāles atskan vienmuļi psalmu dziedājumi.

Pie blakus galdiņa apsēžas jauns baltais vīrietis ap gadiem trīsdesmit. Izskatās, ka varētu arī nebūt tūrists – kājās spodras melnas kurpes, rokās eleganta dokumentu mape. Viss kļūst skaidrs, kad viņš pasūta ēdienu vietējā amharu valodā. Man ir radies formāls iemesls uzsākt sarunu.

“Protat amharu valodu?”

“Mazliet. Es šeit dzīvoju jau septiņus gadus.”

“Tad jau kaut ko zināt arī par Gorgoru?”

“Vietai nav ne vainas.”

“Esat tur bijis?”

“Tā varētu teikt. Redzat, Gorgorā man pieder viesnīca. Ja kādreiz būsiet tajā pusē, esat laipni gaidīts.”

Un jauneklis pasniedz vizītkarti – “Tim&Kim Village, Gorgora, Ethiopia”. Minēta arī interneta adrese – www.timkimvillage.com.

Gorgoras pilsētiņa ir kuģa pēdējā pietura un mana ceļojuma galamērķis. Raugoties no pašreizējās atrašanās vietas, tā atrodas milzīgā Tanas ezera (salīdzināms ar agrākā Balvu rajona lielumu) pretējā pusē, aptuveni deviņdesmit kilometrus uz ziemeļiem no Bahirdāras.

Ezers ievērojams tāpēc, ka no tā iztek Nīla – pasaules upju gargabalniece. Saskaņā ar Etiopijas pareizticīgās baznīcas tradīciju kādu ezera salu pēc bēgšanas uz Ēģipti apmeklējusi jaunava Marija ar mazo Jēzu. Iespējams, vienā no daudzajiem Tanas ezera salu klosteriem šodien glabājas Bībelē minētais Derības šķirsts ar bauslības plāksnēm, kuras Sīnāja kalnā pravietim Mozum nodeva pats Dievs. Tas gan ir viens no rūpīgāk sargātajiem noslēpumiem pasaulē. Precīzu šķirsta atrašanās vietu, ja tas patiešām saglabājies līdz mūsdienām, zinot vien daži mūki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+