Kultūra
Teātris un kino

Pāri visam – draudzība. “Čipolīno” iestudēts dejas valodā 16

Foto: Džeina Saulīte

7. janvārī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde horeogrāfes Irinas Saveļjevas deju iestudējumam “Čipolīno”, kurš, kā cer veidotāji, būs interesants ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem.

“Būtiskākais, uz ko mēs ceram, ka izrāde rosinās bērnos iztēli, bet pēc tās noskatīšanās, vecāki apspriedīs redzēto kopā ar bērniem,” teic horeogrāfe.

Izrādes darbība norisinās maģiskā dārzā, kurā saticīgi mīt visdažādākie dārzeņi un augļi, pavadot savas dienas rotaļās un blēņās. Pēkšņi mieru dārzā pārtrauc valdnieka Citrona un bruņinieka Tomāta vizīte, kuri vēlas no iedzīvotājiem ievākt milzīgas nodevas. Čipolīno tētis, kurš rūpējas par dārza iemītniekiem, mēģina iebilst, tāpēc nonāk apcietinājumā. Bet Čipolīno kopā ar saviem draugiem nepadodas bez cīņas un dodas glābšanas misijā.

Džanni Rodāri pasaka tiek izstāstīta tikai ķermeņa plastikas valodā, bet autora iekodētā doma par spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno, ir nolasāma arī bez vārdiem.

“Izrāde mums ar meitu Arinu ļoti patika, it īpaši tāpēc, ka meita pati arī dejo, un stāstu bija viegli saprast,” pēc “Čipolīno” noskatīšanās domās dalījās skatītāja Jekaterīna Volkova.

Savukārt Iveta Lobanovska, četrus gadus vecās meitas Amēlijas mamma, stāsta: “Man ļoti patika, ka horeogrāfe seko līdzi laikam un veidoja šo izrādi ļoti mūsdienīgu, kas redzams izmantotajos atribūtos, simbolos uz krekliem un video projekcijās. Nezinu kāpēc, bet manai meitai visvairāk patika tieši negatīvie personāži: lēkājošais Citrons, Tomāts un viņa draugs Suns.”

Par to, ka izrāde būs viegli uztverama bērniem, stāsta arī Čipolīno lomas atveidotājs Māris Boka: “Šī dārza iemītnieki esam mēs paši – bērni no pagalma. Izrādē attēlotais dārzs ir kā rotaļu laukums, kurā valda nerātnības gars, savstarpēja cīņa, bet visam pāri – draudzība.”

LA.lv