×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

“Paris Combo” franču mīlas galējības Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Festivāla “Rīgas ritmi” ietvaros 2. jūlijā mūzikas namā “Daile” koncertu sniegs pasaules mūzikas grupa no Francijas  “Paris Combo”. Grupas līderes un dziedātājas Belles du Berijas dziesmu tekstiem raksturīgas greizas metaforas, kurās atsvešināšanās, zaudējums un kaisle tiek piedzīvota naktsklubā rozā prožektoru ēnā, “film noir” cienīgā smaržu un cigarešu dūmu ietvarā.

Pieci albumi un divdesmit gadu pieredze, koncertējot visā pasaulē – no Parīzes līdz Sanpaulu un no Berlīnes līdz Stambulai –, izslīpējuši grupas “Paris Combo” unikālo, mūsdienīgo skanējumu, darot to par vienu no intriģējošākajām grupām uz starptautiskās pasaules mūzikas skatuves. Tiesa, kopumā “Paris Combo” nav iespējams strikti kategorizēt grupas daudzveidīgās daiļrades dēļ. Franču šansons, amerikāņu džezs un svings, čigānu tautas mūzika un Tuvo Austrumu mūzika ir galvenās līnijas, ko atpazīstam “Paris Combo” skaņu celiņos.

Belles du Berijas efemerais, taču reizē dominējošais vokāls tiek raksturots kā trūkstošais posms starp Edīti Piafu un Annu Purnelu. Pati Belle atzīst, ka dziesmas viņa rakstot tā, lai tās varētu uztvert dažādos slāņos vienlaikus – gan ļaujot klausītājam pašam radīt savas asociācijas, gan arī vienkārši izbaudot melodiju, ritmu un humoristisko piesitienu, kas bieži iepīts “Paris Combo” dziesmu tekstos.

Grupas sastāvā muzicē arī taustiņinstrumentālists un trompetists no Austrālijas, basa meistars un bundzinieks no Francijas, kā arī franču / alžīriešu izcelsmes ģitārists. Katrs no viņiem skanējumu papildina ar neparastiem, visaptverošiem savas pieredzes atspoguļojumiem. Potci ģitārspēlē kombinējas čigāniska svina pilnais skanējums ar siltajām Džo Pasa intonācijām un Čārlija Kristiana ritmiku. Luisa slāpētā trompete asociējas ar 30. un 40. gadu svinga ansambļiem un trompetes dublēšana ar klavierēm piešķir grupai vēl džeziskāku skanējumu..

Jau ar pirmo albumu grupa guva lielu popularitāti, taču slavas zenītā grupu aizveda otrais studijas albums “Living Room” (2000. g.). Albums guvis ievērojamus panākumus visā pasaulē, kam sekoja vairākas koncertturnejas ASV, Austrālijā, Eiropā un Āzijā.

Grupas jaunākais studijas ieraksts “5” iznāca 2013. gadā, un tas ir aktuālākais albums, kas šobrīd izskan arī grupas koncertos. Albumu kritiķi raksturo kā mazāk eksotisku, salīdzinot ar iepriekšējiem. Šajā reizē priekšplānā ir 60. gadu popmūzika, tomēr stilu daudzveidība joprojām ir “Paris Combo” vizītkarte. Tēma – mīlas galējības, kādas vien spējat (vai nespējat) iedomāties.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 2. VII 19.00 mūzikas namā “Daile”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 un 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+