×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Pāris mēnešus var iztikt arī bez veselības ministra (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Jau otrs uzrunātais kandidāts atteicies ieņemt veselības ministra amatu demisionējušās Ingrīdas Circenes vietā. Jautāju mūsu ilggadējiem lasītājiem – kā viņi vērtē šādu situāciju un kur, viņuprāt, vajadzētu meklēt nākamo veselības ministru?

Voldemārs Lieljuksis Liepājā: “Nevajadzēja likt Circenes kundzei demisionēt, viņai vajadzēja nostrādāt līdz Saeimas vēlēšanām. Bijušo veselības ministri pazīstu no viņas iepriekšējās darbības, kad strādāja par dakteri. Savā nozarē viņa ir zinoša, laba speciāliste, bet politiski, iespējams, nevarēja īstenot visas tās prasības, ko viņai izvirzīja partiju koalīcija un sabiedrība. Jāsaprot, ka ministrs naudu neražo.”

Tija Freimane Jelgavā: “Visa vaina naudas trūkumā. Manuprāt, no veselības aprūpei paredzētā budžeta visvairāk saņem neskaitāmās asociācijas, departamenti, dažādi centri un pārvaldes, vismazāk paliek iedzīvotāju veselības aprūpei. Slimoju reti, pacientu iemaksu pagaidām varu samaksāt. Ja būtu jātaisa operācija, nezinu, kā par to norēķinātos. Mūsu veselības aprūpe diemžēl pārtop par maksas medicīnu.”

Jānis Dibrančs Garkalnē: “Kurš normāls cilvēks tikai pāris mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām piekristu kļūt par ministru! Pēc vēlēšanām viņu tāpat izmetīs no šī krēsla.”

Aina Pētersone Limbažos: “Daži dakteri ir jauki, rūpīgi, bet daži tādi, ar kuriem vairs nevēlos sastapties, jo kliedza, rupji izturējās. Nezinu, kādam vajadzētu būt ministram. Naudas izsitējam? Bet citās nozarēs, piemēram, izglītībā, arī vajag naudu. Vai ministram jābūt politiķim vai profesionālim? Grūti pateikt. Viss tomēr atkarīgs no paša cilvēka. Man patika Circenes kundze. Bet šķiet, ka mūsu veselības aprūpē jau no paša sākuma kaut kas aizgājis greizi.”

Jānis Krūmiņš Ķekavas novadā: “Tas būtu traks cilvēks, kurš tagad tikai uz pāris mēnešiem uzņemtos veselības ministra pienākumus. Vajadzīgs kāds pagaidu ministrs, un vai par to nevarētu kļūt kaut vai Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis? Gudrs cilvēks, profesionālis.”

Roberts Brižs Kabilē: “Par ministru jāliek praktiķis, kas sevi labi parādījis, vadot kādu slimnīcu. Un kurš nav no tiem, kas nemitīgi bļauj, ka nav naudas. Jāliek tāds, kas pierādījis, ka arī liela slimnīca var strādāt normāli – ja arī bez peļņas, tad vismaz savelk galus “pa nullēm”, bez iztrūkuma. Vissaimnieciskāko arī aicināt par ministru.”

Kārlis Ozols Latgalē: “Straujumas kundze sprukās – kuram piedāvāt ministra krēslu? Nav nekādu problēmu! Līdz vēlēšanām lai ministra pienākumus veic valsts sekretārs. Ja tas nevar, tad parlamentārais sekretārs. Viņi tāpat tur sēž, algu saņem, gudri spriež. Viens atbild par nozari profesionāli, otrs – politiski. Straujumas kundzei tikai jāizvēlas.”

Elga Zariņa Rīgā: “Kad vakardienas “LA” izlasīju, ka nākamā veselības ministre varētu būt Ilze Viņķele, šausmās sažņaudzās sirds. Jo ļoti labi vēl atceramies viņas kā labklājības ministres attieksmi pret senioriem. Skarba, neiejūtīga, toties īsts burta kalps – uzdevumu veiks par katru cenu. Šaubos, vai viņa iestāsies par labu valsts iedzīvotājiem.”

Kārlis Krūmiņš Madonas novadā: “Ilze Viņķele – jā, tā ir īstā kandidāte! Piekrītu, ka jābeidz dzīvot pēc sociālisma principiem, un Viņķelei tas lielā mērā izdevās, vadot Labklājības ministriju. Lai viņai izdodas ar tādu pašu krampi sakārtot naudas plūsmu veselības aprūpē!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Valstī, kur veselībai un labklājībai nepievērš nekādu uzmanību, var iztikt gan bez viena, gan bez otra ministra un ministrijas.

  2. Labi varētu iztikt bez VM,labi būtu ,ja LB un VM apvienotu kā 90 gados…

Draugiem Facebook Twitter Google+