Kultūra
Māksla

Parīzē atklās valsts simtgades laikmetīgās mākslas izstādi “Barbars Parīzē”0

Publicitātes foto

Parīzē, Fondation d’entreprise Ricard, no 13. novembra līdz 22. decembrim norisināsies Latvijas valsts simtgades laikmetīgās mākslas izstāde “Barbars Parīzē”, ziņo portāls “Latviesi.com”.

Izstādes vadmotīvs ir Latvijas 20.gadsimta trīsdesmito gadu mākslas kolekcionāra, rakstnieka un literatūras kritiķa Andreja Kurcija radošais veikums.

1923. gadā Andrejs Kurcijs sarakstīja manifestu “Aktīvā māksla”, kurā definē mākslas un mākslinieka lomu sabiedrībā, vienlaikus aizstāvot mākslas tiesības būt neatkarīgai un darboties pēc savas iekšējās loģikas. Šis manifests kļuvis arī par pamati grāmatai, kas pēc izstādes beigām iznāks izdevniecībā “Paraguay Press”.

Mūsdienās mākslas profesionāļi Francijā, Latvijā un citviet pasaulē cenšas atgūt saikni ar politisko dimensiju, nezaudējot māksliniecisko autonomiju, tādējādi Kurcija manifests atkal aktualizējies.

Savukārt izstādes nosaukums nosaukumu guvis no citas Kurcija grāmatas: dzejas krājuma, kas atspoguļo dzīvi Parīzē plaukstošajā 20. gadsimta sākumā. Krājumā liriskais varonis maldās franču valodā un kultūras kodos, taču šī pazemojošā situācija mainās, kad viņš piedzīvo dažādu kultūru savstarpējo bagātināšanos, ko Parīze piedāvā.

Izstādē piedalās mākslinieki Tatjana Daneberga, Viržils Fress, Signe Frederiksena, Gijoms Maro, Anna-Stīna Treumunda, Viktors Timofejevs, Evita Vasiļjeva.

LA.lv