Sports
Citi sporta veidi

Parīze cīnās ar “Airbnb” un brīdina olimpisko saimi par riskiem0


Parīze.
Parīze.
Foto: LETA/EPA

Francijas galvaspilsētas Parīzes mērs Anne Idalgo pagājušajā nedēļā nosūtījusi vēstuli Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) norādot, ka sadarbojoties ar mājokļu izīrēšanas platformu “Airbnb” pastāv vairāki riski.

Sociāliste Idalgo, kura nākamgad cer atkārtoti tikt ievēlēta mēra amatā, SOK prezidentam Tomasam Baham nosūtītajā vēstulē dalījusies ar pieredzi, kam šobrīd iet cauri viens no lielākajiem “Airbnb” tirgiem – Parīze. Šī pilsēta 2024.gadā arī uzņems vasaras Olimpiādi.

Parīzē ir vairāk nekā 65 000 mājokļi, kas uz īri tiek piedāvāti platformā “Airbnb”. Pilsētas varasiestādes pēdējā laikā sākušas darbu, lai ierobežotu šīs īres iespējas, jo materiālā labuma guvēji ar laiku priekšroku dod tūristiem, nevis vietējiem iedzīvotājiem. Tā rezultātā dzīvokļu īres cenas Francijas galvaspilsētā ir krasi palielinājušās.

Francijas galvaspilsēta šobrīd jau ir iesaistīta vairākos tiesas procesos ar ASV bāzēto kompāniju “Airbnb”, pieprasot no tās 12,5 miljonu eiro atmaksu, jo mājokļu īres platforma saviem lietotājiem ļāvusi reģistrēt īpašumus, nereģistrējot tos nepieciešamajās instancēs.

Idalgo vēstulē norādīja, ka Francijai nepieņemot stingrākus mērus valstiskā mērogā, viņa varētu aizliegt īstermiņa īri konkrētos Parīzes rajonos.

“Ja Parīzē pazustu konkrēts daudzums īstermiņa īres mājokļu, “Airbnb” celtu īres maksas esošajiem īpašumiem, kas pasliktinātu šobrīd jau tā nestabilo situāciju šajā tirgū,” norādīja Idalgo. “Visvairāk no tā ciestu vidējais slānis.”

Tāpat Idalgo nosodīja kompāniju par vietējā biznesa kropļošanu, jo no “Airbnb” konkurences zaudējumus cieš arī viesnīcas.

Tikmēr Idalgo padotībā esošais vietnieks Jans Brosā, kura darba pienākumus ietilpst arī nekustamā īpašuma jautājumi, norādīja, ka SOK vienošanās ar “Airbnb” nav apsveicama. “Sadarbība tika panākta brīdī, kad vairākas Eiropas pilsētas cīnās pret šo kompāniju.”

Jau ziņots, ka koplietošanas platforma “Airbnb” un SOK pirmdien panākušas vienošanos uz astoņiem gadiem, tādējādi kompānijai kļūstot par olimpisko spēļu vadošo partneri.

Saistītie raksti

“Airbnb” solīja olimpiskajās spēlēs dalībniekus nodrošināt ar drošām naktsmājām, kas arī pēc četrgades notikuma kalpos savam mērķim. Kompānijas līdzdibinātājs Džo Gebija Londonā notikušajā preses konferencē atklāja, ka “Airbnb” arī plāno uzlabot lietotāju autentificēšanās procedūru, lai novērstu traģiskus atgadījumus.

Neviena no pusēm neatklāja finansiālos nosacījumus, taču netika slēpts, ka “Airbnb” nu jau kļuvis par vienu no vadošajiem partneriem, tāpat kā kompānijas “Visa” un “Coca Cola”.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
Porziņģis piedalās labdarības kampaņā, lai pabarotu izsalkušos bērnus
16 stundas
LE
LETA
Sports
U-20 izlase sagrauj slovēņus – līdz elitei divas uzvaras
16 stundas
LE
LETA
Sports
Marcinkēviča turpina ceļojumu pa Indijas turnīriem
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 4
14 stundas