×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

Parīzē ielās iziet geju laulību pretinieki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzes ielās svētdien, 18.novembrī, izgāja desmitiem tūkstoši cilvēku, lai protestētu pret valdības ieceri legalizēt geju laulības un atļaut viendzimuma pāriem adoptēt bērnus.

Demonstrāciju rīkoja konservatīvā katoļu organizācija “Civitas”, kas jau sestdien visā Francijā organizēja līdzīgas akcijas, kurās piedalījās vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Saskaņā ar policijas aplēsēm gājienā ar lozungu “Francijai vajadzīgi bērni, nevis homoseksuāļi” piedalījās aptuveni 9000 cilvēku.

“Civitas” norāda, ka geju laulību legalizācija atvēršot Pandoras lādi un līdzīgas tiesības pieprasīšot arī, piemēram, poligāmijas piekritēji un incestā dzīvojoši pāri.

“Mūsu mērķis ir izvērst patiesu cīņu, lai aizsargātu ģimeni un bērnus,” uzsvēra “Civitas” pārstāvis Alēns Eskada.

“Civitas” rindās ir tikai 1200 aktīvu biedru, bet visā valstī organizācijai ir aptuveni 100 000 atbalstītāju.

Svētdienas demonstrācijā piedalījās arī galēji labējās Nacionālās frontes (FN) līderi.

Vienlaikus ar geju laulību pretinieku demonstrāciju Parīzē bija ieradušās arī skandalozās ukraiņu feministu organizācijas “Femen” aktīvistes, kas, tērpušās kā mūķenes, taču atkailinātām krūtīm, rīkoja kontrdemonstrāciju.

Kad viņas tuvojās katoļu aktīvistiem, daļa demonstrantu metās virsū puskailajām sievietēm un tās bija spiestas glābties bēgot.

Demonstranti uzbrukuši arī vairākiem preses fotogrāfiem, un policija ziņo, ka pieci cilvēki ir aizturēti.

Tikmēr sestdien Lionā policija aizturējusi aptuveni 40 jauniešu, kas vērsās pret konservatīvajiem aktīvistiem, bet Tulūzā kārtības sargi pret kontrdemonstrācijas dalībniekiem bija spiesti pielietot asaru gāzi.

Sociālo lietu ministre Marisola Turēna paziņojusi, ka respektē demonstrantu satraukumu, taču uzsvērusi, ka valdība negrasās atteikties no sagatavotā likumprojekta, par kuru debates parlamentā paredzētas 29.janvārī.

Tikmēr pāvests Benedikts XVI sestdien vērsās pie Francijas katoļu baznīcas, aicinot aktīvāk izteikties sociālajos jautājumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+