×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Parīzē izsvilpj Hermaņa izrādi “Fausta pazudināšana” (3)

Pasniedz "Spēlmaņu nakts" balvas

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Alvja Hermaņa režisēto Hektora Berlioza operu “Fausta pazudināšana” otrdien tās pirmizrādē Parīzes operā auditorija izsvilpusi.

Izrādes iestudējumu Hermanis veidojis, izvēloties zinātnieku Stīvenu Hokingu, kurš ekoloģiskas katastrofas gadījumā varētu izvēlēties kolonizēt Marsu.

Izrādes scenogrāfiju veido dzelzs būris un stikla dekors, ko papildina video projekcijas uz ekrāna.

Publika izsvilpusi Hermaņa darbu, bet atzinīgi novērtējusi izrādes muzikālo noformējumu. Pirmizrādē uz skatuves kāpa dziedātāji Jonass Kaufmans, Sofija Koha, kā arī Brēns Terfels.

Vācu tenors Kaufmans aizstāvēja izrādi, bet atzina, ka režisors izrādes muzikālo pusi būtu varējis attīstīt vēl vairāk.

Kā ziņots, Hermanis pametis darbu teātrī “Thalia Theater” Hamburgā, paužot protestu pret Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem.

Režisors norāda, ka Berlīnes imigrācijas politika apdraud Eiropu, jo tajā nepamanīti var iekļūt teroristi. Nav iespējams atšķirt labos cilvēkus no ļaunajiem.

Vienlaicīgs atbalsts teroristiem un Parīzes slaktiņa upuriem nav iespējams. Lai arī ne visi bēgļi ir teroristi, visi teroristi bijuši bēgļi vai viņu bērni, uzskata Hermanis.

Saistībā ar Hermaņa aiziešanu no teātra tam nākas atcelt izrādi, kuru bija plānots skatītājiem rādīt nākamajā gadā. Tomēr tas turpinās izrādīt citu Hermaņa izrādi “Spaete Nachbarn” (“Vēlie kaimiņi”), kas vēsta par ebreju imigrantiem ASV.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu par to izsvilpšanu stipri pārspīlēts. Pie tam Parīzē pieņemts izņirgt praviešus un tad izņirdzējus apšaut. Tieci nu gudrs par tiem franču tikumiem, ja nemaldos, arī pāris saviem karaļiem šie ir nocirtuši galvas

  2. Izsvilpa izrāsdi, nevis politisko nostāju, ne?
    tas forši. Kad Latvijā kāds beidzot sapratīsies kaut ko izsvilpt?

  3. Neņem galvā, Alvi!
    Malacis, kā Tev ir savs viedoklis un nostāja!
    Visu cieņu!

Draugiem Facebook Twitter Google+