Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
5. jūnijs, 2016
Drukāt

Parīzē miris bijušais padomju disidents Aleksandrs Glezers (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzē 81 gada vecumā miris dzejnieks, tulkotājs, izdevējs, mākslas kolekcionārs un bijušais padomju disidents Aleksandrs Glezers, aģentūru “Interfax” svētdien, 5.jūnijā, informēja Glezera draugi.

Glezers miris sestdien. Viņu paredzēts apbedīt trešdien, 8.jūnijā, Parīzē.

Glezers absolvējis Maskavas Naftas institūta Inženierekonomisko fakultāti. Viņš iesaistījās “samizdata” darbībā un 1974.gadā bija viens no Maskavā notikušās neoficiālās mākslas brīvdabas “Buldozeru izstādes” organizētājiem. 1975.gadā varas iestādes piespieda Glezeru aizbraukt no Padomju Savienības un viņš pārcēlās uz Franciju.

1976.gadā Glezers Monžeronā pie Parīzes izveidoja Mūsdienu krievu mākslas trimdā muzeju. Vēlāk šis muzejs pārcēlās uz ASV.

1976.gadā Francijā Glezers nodibināja izdevniecību “Tretja volna”, kas izdeva Josifa Brodska, Genriha Sapgira, Vladimira Ufļanda, Valērijas Narbikovas, Jevgeņija Reina un citu autoru darbus. No 1992.gada izdevniecība darbojās Maskavā, taču 1999.gadā darbību beidza.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Izbraukt no CCCP, jau 1975. gada !

    … Kas tad sis bija par baigo disidentu … varbut pat parnemis ‘samizdat’ izdevniecibu no letinu rokam, vai ?!

    … Cik latviesus noindeja vai izlaida uz vakariem … ne jau uz Sibirijas talem …!

    … Vai kads ir pieskaries sai lielai patiesibai … !!!!

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+