×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. maijs, 2013
Drukāt

Parīzē patruļas laikā sadurts franču karavīrs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzē patruļas laikā sadurts franču karavīrs, kuram pagaidām nenoskaidrots uzbrucējs iedūris kaklā.

Kaut arī Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka nekas neliecina, ka notikušais būtu terora akts, prokuratūra pavēstījusi, ka lieta tiek izmeklēta kā terorisms.

Pagaidām nenoskaidrots uzbrucējs sestdien Parīzes centrā uzbruka 23 gadus vecajam karavīram, ar mazu nazi sadurot viņu kaklā. Cietušais karavīrs patrulēja kopā ar diviem kolēģiem.

Uzbrucējs savam upurim pietuvojās no aizmugures, ne vārda nesakot iedūra kaklā un pēc tam saplūda ar pūli un pazuda.

Cietušais karavīrs zaudējis daudz asiņu un nogādāts slimnīcā, bet viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Olands pavēstīja, ka uzbrukuma apstākļi un uzbrucēja identitāte pagaidām nav zināma, bet nekas neliecina, ka notikušais būtu terora akts vai arī saistīts ar Londonā notikušo asiņaino uzbrukumu karavīram.

Francijas prokuratūra svētdien paziņoja, ka lietu izmeklē pretterorisma izmeklētāji.

Aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledrēns žurnālistiem norādīja, ka karavīram uzbrukts viņa profesijas dēļ.

Uzbrucējs raksturots kā Ziemeļāfrikas izcelsmes un vēl tiek meklēts. Kā liecina videonovērošanas kamerās uzņemtie kadri, vīrietis uzbrukuma brīdī bija ģērbies gaiši zilā musulmaņu vīriešu tradicionālā garā apģērbā. Neilgi pēc uzbrukuma vīrietis tērpu novilcis un aizbēdzis tērpies eiropeiskās drēbēs.

Francijā izsludināta paaugstināta terorisma gatavība saistībā ar Ziemeļāfrikas teroristu grupējumu draudiem atriebties Francijai par militāro intervenci Mali.

Pastiprināto drošības pasākumu dēļ Parīzes metrostacijās un ievērojamos objektu tuvumā patrulē aptuveni 450 bruņoti karavīri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+