×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Parīzē sākt nojaukt migrantu nometni

APAP

Policija Parīzē piektdien sāka nojaukt nelegālo imigrantu nometni, kurā antisanitāros apstākļos dzīvoja apmēram 1500 cilvēku, kas ir kārtējā šāda veida operācija migrantu nometņu likvidēšanai Francijas galvaspilsētas apkārtnē.

Policija rītausmā sāka evakuēt teltīs uz matračiem gulošos migrantus, kuri lielākoties ir no Sudānas, Eritrejas un Afganistānas. Ar apmēram 50 autobusiem viņi tika nogādāti bēgļu centros Parīzē.

Aizvadītā gada laikā Francijā notikušas vairāk nekā 20 operācijas nelegālo imigrantu nometņu pārvietošanai.

22.jūlijā 2500 imigranti tika evakuēti no nometnes Parīzes ziemeļos, kas līdz šim ir lielākā šāda veida operācija Francijas galvaspilsētā.

Daudzi no Parīzē nokļuvušajiem imigrantiem ir ceļā uz ostas pilsētu Kalē, Francijas ziemeļos, cerot nokļūt Lielbritānijā. Nometnē ar nosaukumu “Džungļi” Kalē dzīvo apmēram 7000 nelegālo imigrantu, bet dažas labdarības organizācijas uzskata, ka to skaits varētu būt pat 10 000.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs ir solījis slēgt “Džungļus”, cik ātri vien iespējams, tomēr tas tikšot darīts pakāpeniski.

Francija ir saņēmusi salīdzinoši nelielu skaitu Eiropā pēdējā pusotra gada laikā ieradušos nelegālo imigrantu, un daudzi no viņiem to izmanto vienīgi kā tranzītvalsti, dodoties uz citiem mērķiem. Francijai tomēr bijušas grūtības šiem cilvēkiem nodrošināt pajumti.

Parīzes mērs Anna Idalgo pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pilsētā oktobra vidū tiks atvērta pirmā oficiālā bēgļu nometne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+