AFP/LETA

Parīze sit Barselonu. Vai intriga cauri? 0

Pie pārliecinošas uzvaras UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla mačā otrdien tika Francijas čempione Parīzes “Saint-Germain” (PSG), kas savā laukumā ar 4:0 (2:0) pārspēja Spānijas grandu “Barcelona”.
Tikmēr otrā otrdienas astotdaļfināla mačā Portugāles klubs Lisabonas “Benfica” savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Dortmundes “Borussia” no Vācijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Duelī Parīzē ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās kreatīvais argentīniešu pussargs Anhels di Marija.
Pēc tik pārliecinoša zaudējuma “Barcelona” komandu no neveiksmes divu spēļu summā tagad var glābt tikai brīnums.
PSG vienība šo maču aizvadīja lieliski, būdama krietni pārāka pār “Barcelona” komandu. Jau dueļa ievadā Parīzes kluba futbolisti izcēlās ar augstu presingu, nedodot viesu spēlētājiem izpausties. Mājinieki ne tikai labi spēlēja aizsardzībā, bet arī vērpa bīstamus uzbrukumus, pāris reizes smailē tiekot Blaisam Matuidi. Francijas čempionu aktīvā spēle vainagojās panākumiem, kad 18.minūtē pēc lieliski izpildīta tiešā brīvsitiena nedaudz ārpus soda laukuma izcēlās di Marija.

Parīzes klubs turpināja tādā pašā garā, kamēr “Barcelona” futbolistiem reti kad atradās pretargumenti sāncenšu spēlei. Otros vārtus mājinieki iesita piecas minūtes pirms lielā pārtraukuma, kad pēc Spānijas komandas spēlētāju kļūdas vidējā zonā izcēlās PSG jaunieguvums nupat aizvadītajā transfēru logā Juliāns Drakslers.

Pēc pārtraukuma situācija laukumā nebija mainījusies un PSG turpināja būt labāka par pretiniekiem, kas 55.minūtē vainagojās ar vēl vieniem vārtiem – ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma 3:0 panāca pirmo vārtu autors di Marija. Arī pēc saviem trešajiem vārtiem Francijas čempioni nedomāja iesēsties aizsardzībā un turpināja uzbrukt, kamēr “Barcelona” uzbrukuma zvaigznes spēlēja pagalam blāvi.

Mača 72.minūtē urugvajietis Edinsons Kavani panāca jau 4:0, kas nozīmēja pilnīgu “Barcelona” komandas fiasko. Kavani šosezon visos turnīros kopumā pamanījies gūt jau 34 vārtus, turklāt desmit no tiem bijuši pēdējās septiņās spēlēs.
Pašās spēles beigās “Barcelona” varēja atgūt vismaz vienus vārtus, taču Samiels Umtiti pēc stūra sitiena trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Otrā mačā otrdien “Benfica” mača beigās izturēja pretinieku spiedienu un ar 1:0 pieveica Dortmundes “Borussia”.
Vienīgos vārtus šajā mačā guva Konstantins Mitroglu.
Šī mača sākumā aktīvāku sniegumu demonstrēja “Benfica” futbolisti, kuri gana prasmīgi jauca arī pretinieku uzbrukumus. Tiesa, šis mačs ne tuvu nebija tik aizraujošs kā duelis Parīzē, bet pirmā puslaika vidū lieliska iespēja atklāt rezultātu bija “Borussia” franču futbolistam Usmanam Dembelē.

Pirmā puslaika izskaņā viesi no Vācijas bija pārņēmuši iniciatīvu, ko gan nekādi neizdevās pārvērt vārtu guvumā. Tā vietā jau otrā puslaika sākumā nācās saņemt bumbu savos vārtos, jo pēc izpildīta stūra sitiena rezultātu atklāja Mitroglu.
Desmit minūtes vēlāk “Borussia” tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, taču Pjērs Emeriks Aubamejangs trāpīja tieši virsū vārtsargam.
Pamatlaika izskaņā “Borussia” uz “Benfica” vārtiem radīja pamatīgu spiedienu, tomēr viesi no Vācijas vismaz izlīdzināt rezultātu nespēja.