Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
14. decembris, 2015
Drukāt

Parīzē skolotājam uzbrūk vīrietis, minot “Islāma valsti”

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Francijas galvaspilsētas Parīzes piepilsētā kādai skolotājam pirmdien uzbruka vīrietis ar kartona nazi un šķērēm, minot vārdā džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, pavēstīja ziņu avoti policijā un prokuratūrā.

Skolotājs tika sadurts sānā un rīklē, kad viņš gatavojās mācību stundai skolā Oberviljē pilsētā ziemeļaustrumos no Parīzes, tomēr viņa dzīvība nav apdraudēta, sacīja policijas ziņu avots.

Uzbrucējs bija uzvilcis krāsotāja uzsvārci un sejas masku. Viņš ieradās bez ieroča, bet klasē paķēra kartona nazi.

Vietējie prokurori paziņoja, ka uzbrucējis saucis: “Tas ir “Daesh” (“Islāma valsts”). Tas ir brīdinājums.”

Uzbrucējs ir aizbēdzis un tiek meklēts. Uzbrukuma izmeklēšanu ir pārņēmuši pretterorisma izmeklētāji, pavēstīja policijas ziņu avots.

Grupējums “Islāma valsts” ir uzņēmies atbildību par 13.novembra teroraktiem Parīzē un tās piepilsētā Sendenī, kuros nogalināti 130 cilvēki.

“Islāma valsts” sava žurnāla franču valodā “Dar-al-Islam” novembra numurā aicināja piekritējus nogalināt skolotājus Francijas izglītības sistēmā, raksturojot viņus kā “Allāha ienaidniekus”, kas māca sekulārismu un “ir atklātā karastāvoklī pret musulmaņu saimi”.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+