×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Parīze un Berlīne sola darīt visu, lai paturētu Grieķiju eirozonā

ministri2

Vācija un Francija ir vienisprātis, ka nepieciešams darīt visu iespējamo, lai paturētu Grieķiju eirozonā, pēc pirmās oficiālās tikšanās ar jauno Francijas finanšu ministru Pjēru Moskovisī (attēlā pa labi) paziņojis Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible (attēlā pa kreisi).

“Mēs piekrītam, ka mums jādara viss, lai paturētu Grieķiju eiro klubā,” paziņoja Šeible. “Mēs abi uzskatām, ka Grieķijai ir sava vieta eirozonā,” apliecināja Moskovisī, piebilstot, ka esošās saistības ir jāievēro. “Eiropai ir jāsūta signāli, lai veicinātu investīcijas un izaugsmi Grieķijā laikā, kad tā pārcieš smagu lejupslīdi,” piebilda Šeible. Abi ministri apsprieda jautājumu par pretrunīgi vērtētajām eiroobligācijām, kurās daudzi ekonomisti saskata labāko iespēju izkļūšanai no krīzes.

Moskovisī paziņoja, ka Francijas jaunais prezidents Fransuā Olands vēlas “celt galdā visus jautājumus, pat tādus tematus, kam ne visi piekrīt”. “Mums tā ir spēcīga ideja,” viņš piebilda. Šeible savukārt no savas puses apliecināja Berlīnes gatavību piedalīties “visās konstruktīvās idejās, lai stiprinātu ilgtspējīgu izaugsmi”, tomēr piebilda, ka budžetu konsolidācija ir nepieciešams priekšnosacījums. Moskovisī apliecināja, ka Francija pieturēsies pie saviem budžeta deficīta samazināšanas plāniem. “Prezidenta Fransuā Olanda [vēlēšanu] kampaņas laikā dotie solījumi tiks pildīti,” apliecināja Moskovisī.

Olands solīja līdz 2017. gadam samazināt budžeta deficītu līdz nulles līmenim, bet līdz 2013. gadam samazināt budžeta deficītu zem Eiropas Savienības noteiktajiem trīs procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+