×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

Parīzē uz nopratināšanu nogādā “Tulūzas šāvēja” brāli

tuluza2

Sestdien, 24.martā, Parīzē uz nopratināšanu nogādāts “Tulūzas šāvēja” vecākais brālis un viņa draudzene, pavēstīja izmeklēšanai tuvu stāvošs avots.

Kā novēroja žurnālisti, aptuveni plkst.8 no Tulūzas centrālā policijas iecirkņa izbrauca vairāki policijas mikroautobusi. Abdelkaders Mera un viņa draudzene tika apcietināti pēc tam, kad viņa brālis Mohammeds tika nošauts ceturtdien policijas operācijas laikā.

Pēc policijas un prokuroru teiktā, 29 gadus vecais Abdelkaders Mera arī ir radikālais islāmists. Viņa automašīnā atrasti aizdomīgi materiāli, kas, iespējams, ir sprāgstvielas.

Jau ziņots, ka vairākos uzbrukumos šomēnes Tulūzā un tās apkaimē Mohammeds Mera nogalināja septiņus cilvēkus – trīs Ziemeļāfrikas izcelsmes franču karavīrus un vēl četrus cilvēkus pie Tulūzas ebreju skolas. Savu rīcību viņš motivēja ar palestīniešu bērnu ciešanām, Francijas iesaistīšanos Afganistānas karā un aizliegumu publiskās vietās nēsāt parandžas.

Uzbrucējs arīdzan apgalvoja, ka viņu Vazīristānā, Pakistānas vēsturiskajā novadā, kas atrodas pie Afganistānas robežas, esot apmācījuši “Al Qaeda” kaujinieki.

Mohammeds bija viens, kad pastrādāja slepkavības, taču radušās šaubas, vai viņam nav bijuši līdzzinātāji un vai nav sniegta palīdzība. Pēc izmeklētāju teiktā, ir skaidri acīm redzams, ka “Tulūzas šāvējs” dzīvojis pāri par saviem ierobežotajiem līdzekļiem.

Abdelkaders paziņojis, ka viņam par sava jaunākā brāļa noziedzīgajiem nodomiem nekas nav bijis zināms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+