×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. aprīlis, 2015
Drukāt

Parīzes lielveikalā saņemtie ķīlnieki sūdz tiesā medijus par krīzes atspoguļojumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Seši cilvēki, kas slēpās ebreju lielveikala saldētavā laikā, kad janvārī Parīzē notika islāmistu uzbrukumi, ir iesūdzējuši tiesā Francijas plašsaziņas līdzekļus, kas aplenkuma laikā tiešraidē parādīja viņu atrašanās vietu.

Attēliem no notikuma vietas tika pārraidīti, kad 9.janvārī Ameli Kulibali iebruka ebreju lielveikalā “Hyper Casher”, nogalinot četrus cilvēkus un vairākus citus saņemot gūstā, “trūka pašas elementārākās piesardzības” un tie apdraudēja vēl dzīvos ķīlniekus veikalā, paziņoja grupu pārstāvošais advokāts Patriks Klugmans.

Viņš norādīja uz Francijas ziņu kanālu BFMTV, kas tiešraidē atklāja, ka cilvēku grupa, tostarp trīs gadus vecs bērns un mēnesi vecs zīdainis, slēpjas saldētavā, kur viņus nogādāja viens no lielveikala darbiniekiem.

“Mediju darba metodes reālajā laikā šāda veida situācijā ir pielīdzināmas kāda mudināšanai pastrādāt noziegumu,” Klugmans teica ziņu aģentūrai AFP, kritizējot arī citu plašsaziņu līdzekļu vēstīto par drošības spēku rīcību ķīlnieku krīzes laikā.

To, kas slēpās dzīvības “varētu tikt apdraudētas, ka Kulibali reālajā laikā zinātu, par ko vēstī BFMTV”, norādīja advokāts un piebilda, ka džihādists sekoja līdzi sava uzbrukuma atspoguļojumam dažādos kanālos un sazinājās ar BFMTV žurnālistiem.

Televīzijā plaši atspoguļotie notikumi “Hyper Casher” veikalā Parīzes austrumos notika divas dienas pēc tam, kad divi islāmisti brāļi Šerifs un Saīds Kuaši  7.janvārī iebruka satīriskā nedēļas laikraksta “Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē tur nošāva 12 cilvēkus, tai skaitā laikraksta galveno redaktoru un dažus no Francijas ievērojamākajiem karikatūristiem, un ievainoja vēl 11.

Kopumā visu trīs uzbrucēju sarīkotā vardarbībā Francijā gāja bojā 17 cilvēki.

Prasība iesniegta tiesā apsūdzībās pret plašsaziņas līdzekļiem par citu personu dzīvības apdraudējumu, apzināti ignorējot drošības protokolu, par ko maksimālais sods ir viens gads cietumā un 15 tūkstoši eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+