×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Parīzes policija likvidē zem metro tilta patvaļīgi izveidotu Āfrikas migrantu nometni (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Desmitiem Francijas policistu otrdien no vairākiem simtiem Āfrikas migrantu atbrīvoja patvaļīgi izveidotu nometni zem metro tilta Parīzes ziemeļos.

Vairāk nekā 350 imigrantu, kas ieradušies galvenokārt no Sudānas, kā arī no Eritrejas, Somālijas un Ēģiptes, dzīvoja pašu izveidotā nometnē zem metro sliedēm starp Lašapeles un Barbē-Rošešuāras stacijām Francijas galvaspilsētas ziemeļos. Nometne sākotnēji tika izveidota 2014. gada vasarā, bet būtiski palielinājās aprīlī, kad labvēlīgo laikapstākļu rezultātā tūkstošiem migrantu pāri Vidusjūrai Eiropā ieradās no Ziemeļāfrikas.

Varas iestādes nedēļas nogalē izvietoja brīdinājuma zīmes, kurās migrantiem tika dots rīkojums pamest nometni 48 stundu laikā, bet otrdienas rītā policija ielenca nometni un bloķēja satiksmi tuvējās ielās. Bēgļi, no kuriem lielākā daļa ir vīrieši, lai gan viņu vidū bija arī vairākas ģimenes, gaidīja, lai iekāptu netālu esošajos autobusos, kas migrantus nogādāja vairākās nometnēs Parīzes apkaimē.

Pagājušajā nedēļā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 160 no patvaļīgi izveidotās nometnes iemītniekiem vēlējās palikt Francijā, bet 200 cilvēku plānoja doties tālāk, galvenokārt uz Britāniju un Ziemeļvalstīm. Līdz šim šogad vairāk nekā 40 tūkstoši migrantu galvenokārt no konfliktu un nabadzības skartajām valstīm, piemēram, Lībijas un Eritrejas, ir ieradušies Itālijas piekrastē, bet ap 1770 bīstamo ceļu nav veikuši un gājuši bojā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Melnais ,,mēris” pārņem Eiropu,novāc apmetni zem tilta un ievieto citās ,labās telpās,ja tā turpinās ,Eiropa atri vien būs otra Āfrika ,ar visām tās sekām.

Draugiem Facebook Twitter Google+