AFP/LETA

Parīzes “Saint Germain” mazākumā aizbrauc no Londonas kā uzvarētāji 0

Francijas futbola klubs Parīzes “Saint-Germain” otrdien aizraujošā UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla mačā viesos pagarinājumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0, 1:1) pret Londonas “Chelsea” vienību no Anglijas un sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu.

Notriektā tautumeita 6

“Chelsea” un PSG pirmajā astotdaļfināla mačā spēlēja neizšķirti 1:1, līdz ar to Parīzes klubs nākamo kārtu sasniedza, pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā.

Atbildes spēles pirmā puslaika 31.minūtē cīņā par bumbu sadūrās PSG uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs un “Chelsea” brazīliešu pussargs Oskars. Lai gan Ibrahimovičs mēģināja izvairīties no sadursmes, mača galvenais tiesnesis parādīja sarkano kartīti un zviedru futbolistam laukums bija jāpamet.

Deviņas minūtes pirms otrā puslaika beigām mača rezultātu atklāja “Chelsea” futbolists Gerijs Keihils, kurš Londonas klubu izvirzīja vadībā ar 1:0. Pēc piecām minūtēm rezultātu izlīdzināja PSG brazīliešu pussargs Davids Luišs, kurš ar galvu precīzi raidīja bumbu zem “Chelsea” komandas vārtu pārliktņa.

Tā kā pēc nospēlētām 90 minūtēm rezultāts divu spēļu summā bija 2:2 un nevienai no komandām nebija vairāk gūto vārtu izbraukumā, vienībām bija jāaizvada 30 minūšu papildlaiks.

Jau papildlaika sestajā minūtē savā soda laukumā noteikumus pārkāpa brazīliešu aizsargs Tjagu Silva un uz PSG komandas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja “Chelsea” vienības beļģu pussargs Edens Azārs. Sešas minūtes pirms papildlaika beigām Silva, precīzi sitot ar galvu, panāca neizšķirtu. Atlikušajās papildlaika minūtēs vārti netika gūti un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:2, kas ļāva PSG komandai iekļūt ceturtdaļfinālā, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem.

Spēle izcēlās ar daudziem asumiem, mača gaitā tika parādītas septiņas dzeltenās un viena sarkanā kartīte.

Pašreizējās Francijas čempiones PSG duelis ar Anglijas premjerlīgas līderi “Chelsea” ir ļoti principiāls, jo pagājušā gada UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā briti trīs minūtes pirms atbildes spēles beigām guva vārtus un uzvarēja ar 2:0, nodrošinot sev arī panākumu divu spēļu summā, pateicoties izbraukumā gūtiem vārtiem. Tāpat vēl divas reizes komandas savā starpā tikās 2004./2005.gada sezonas sacensību grupu turnīrā, turklāt trijās no šīm četrām komandu tikšanās reizēm PSG nav spējusi gūt vārtus.

Tikmēr otrajā astotdaļfināla atbildes spēlē Vācijas klubs Minhenes “Bayern” savās mājās ar rezultātu 7:0 (2:0) sagrāva Doņeckas “Šahtar” komandu no Ukrainas. Pirmā komandu tikšanās Ukrainas pilsētā Ļvovā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Atbildes spēlē viesu komanda palika mazākumā jau mača trešajā minūtē, kad Aleksandrs Kučers savā soda laukumā nogāza Mario Gēci. Vienpadsmit metru soda sitienu “Bayern” komandai izpildīja Tomass Millers, kurš bija nekļūdīgs un Minhenes vienība izvirzījās vadībā ar 1:0. Pirmā puslaika 34.minūtē pie “Šahtar” komandas vārtsarga atvairītās bumbas pirmais bija “Bayern” aizsargs Žeroms Boatengs, kurš panāca 2:0 Vācijas kluba labā.

Otrā puslaika ceturtajā minūtē 3:0 “Bayern” labā panāca franču pussargs Franks Riberī. Savukārt pēc divām minūtēm savus otros vārtus spēlē guva Tomass Millers, kurš pirmais nonāca pie Doņeckas kluba vārtsarga atvairītās bumbas. Mača 63.minūtē no vārtu priekšas precīzu sitienu ar galvu izpildīja Holgers Badštūbers, panākdams jau 5:0 “Bayern” vienības labā.

Kad līdz mača beigām bija palikušas 15 minūtes, 6:0 “Bayern” labā panāca poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis. Trīs minūtes pirms otrā puslaika beigām spēlei punktu pielika Mario Gēce, kurš Minhenes kluba labā panāca 7:0.

Līdz ar to divu spēļu summā ar rezultātu 7:0 uzvarēja Minhenes “Bayern” vienība.

Minhenes “Bayern” komanda UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēles ir sasniegusi septīto sezonu pēc kārtas, iepriekšējo piecu gadu laikā komanda trīs reizes ir iekļuvusi finālā. Šajā sezonā “Bayern” vienība, spēlējot savās mājās Minhenē, vēl nav ielaidusi vārtus, jo grupu turnīra spēles noslēdzās ar rezultātiem 1:0, 2:0 un 3:0 Vācijas kluba labā.

Jau ziņots, ka UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedza Spānijas grands Madrides “Real”, kas, lai gan atbildes spēlē savā laukumā ar 3:4 piekāpās Vācijas klubam Gelzenkirhenes “Schalke 04”, tomēr divu spēļu summā triumfēja ar 5:4.

Tāpat ceturtdaļfinālu sasniedza arī Portugāles komanda “Portu”, kas otrdien savās mājās ar 4:0 apspēlēja Šveices vienību “Basel”, divu spēļu summā triumfējot ar 5:1.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.