Pasaulē
Eiropa

Parīzes teroraktos nogalināta vīrieša vecāki ECT vēršas pret Beļģiju 0

Foto AFP/LETA

Kāda pērnā gada novembrī Parīzē notikušajos teroraktos nogalināta vīrieša vecāki vērsušies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), aicinot lemt, vai Beļģijas varasiestāžu “nopietnā disfunkcija” nav pārkāpusi viņa “tiesības uz dzīvību”, pirmdien paziņoja bojāgājušā vīrieša vecāku advokāte.

26 gadus vecais jurists Valentīns Ribē bija viens no 90 cilvēkiem, kuri 13.novembrī tika nogalināti koncertzālē “Bataclan”.

Viņa vecāki uzskata, ka “Beļģijas aizsardzības un uzraudzības sistēmā radās nopietna disfunkcija, kas veicināja teroristu iefiltrēšanos Francijas teritorijā un šo noziegumu pastrādāšanu”, norādīja vecākus pārstāvošā advokāte Samija Maktufa.

Advokāte uzsvēra, ka teroraktus sarīkojušie uzbrucēji tika “radikalizēti, apmācīti džihādam un gatavoti bruņotai rīcībai” Beļģijas galvaspilsētas rajonā Molenbēkā, kur dzīvoja vairāki uzbrukumos Parīzē iesaistītie teroristi, tai skaitā marokāņu izcelsmes Beļģijas pilsonis Abdelhamids Abaauds, kurš tiek turēts aizdomās par Parīzes teroraktu organizēšanu.

Advokāti paziņoja, ka teroristi pirms uzbrukumiem varējuši pārvietoties no Beļģijas uz Franciju, “neskatoties uz Beļģijas varasiestāžu uzraudzību”.

Viņš skaidroja, ka lieta tiek balstīta uz Eiropas Cilvēktiesību konvencijā paredzētajām “tiesībām uz dzīvību”.

13.novembrī Parīzē notika vairāki teroristu uzbrukumi, kuros zaudējuši dzīvību 130 cilvēki, bet vairāk nekā 350 ievainoti. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

LA.lv