×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Parīzes teroristi ieročus pirkuši internetā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzes terorakta īstenotāji izmantojuši modernās dzīves rīkus, lai radītu teju neatklājamu uzbrukuma shēmu, šodien raksta “The Wall Street Journal” un Vācijas laikraksts “Bild”.

Francijas tiesībsargājošo iestāžu atklātā informācija liecina, ka visas operācijas izdošanās bija atkarīga tieši no Briseles pievārtē Mulenbekā uzaugušā Abdelhamida Abauda prasmēm – auto nomas īpatnības, mobilie telefoni un naktsmītņu rezervēšana tiešsaistē, kā arī Eiropas brīvās robežas, nekontrolētā bēgļu plūsma, un, kā šodien raksta laikraksts “Bild”, pat iepirkšanās internetā – tas viss kopā padarīja Francijas teroraktus policijai grūti novēršamus.

Terorakti Parīzē notika vairākās vietās vienlaikus, un katrs atsevišķais teroristu kopums apmetās kopā rūpīgi izvēlētā hostelī vai viesnīcā – pārsvarā lētā un nomaļā, bet apsardzes, bez novērošanas kamerām un pat bez nepieciešamības staigāt gar reģistratūru. Arī Beļģijas autonomām nav pienākums pārbaudīt klientu datus – proti, vai viņiem nav kāda sodāmība vai ierobežojumi, – ja ir derīga autovadītāja apliecība, kredītkarte un ID karte.

Savukārt ieročus teroristi caur internetu iegādājušies Vācijā, liecina laikraksta “Bild”publikācija.

Teroristi 7. novembrī caur internetu pasūtījuši divus Ķīnas ražojuma Kalašņikova automātus “AK-47” un divus Dienvidslāvijas ražojuma automātus “Zastava M70”.

Aizdomās par ieroču pārdošanu tiek turēts 34 gadus vecais Magštates iedzīvotājs Saša B., kurš tika arestēts 23. novembrī, raksta aģentūra LETA.

Pārmeklējot viņa māju, tika atrasti 16 šaujamieroči. Tāpat policija viņa viedtālrunī atradusi vairākas e-pasta vēstules, kurās teikts, kas četrus Kalašņikova automātus viņš pārdevis kādam “arābam Parīzē”.

Teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesanta propaganda: internetā tu vari pasūtīt kalašņikovus no Vācijas un policija to nevarēšot konstatēt! Kāds žurnālists negrib izmēģināt?

  2. Ar labu apņemšanos,izrādās,ir paveicams jebkas,arī terora akts.Vienam gan nepiekrītu,mērķis nav baiļu radīšana.Tam pietiktu ar vienu upuri ik dienu.Mērķis ir izveidot kalifātu un nogalināt pēc iespējas vairāk neticīgo.Viņi tic, ka tas izdosies,tāpēc tāda aizrautība un pašupurēšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+