Pasaulē
Eiropa

Parīzes uzbrucējs ar nazi apsūdzēts slepkavību mēģinājumos0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

Afganistānas pilsonis, kurš svētdienas vakarā Parīzē ar nazi un dzelzs stieni smagi ievainoja septiņus cilvēkus, tai skaitā divus britu tūristus un vienu ēģiptieti, ir apsūdzēts slepkavību mēģinājumos, trešdien informēja ziņu avots tiesu aprindās.

30 gadus vecais uzbrucējs trešdien stājās tiesneša priekšā un tika oficiāli apsūdzēts.

Uzbrukuma motīvs vēl nav zināms, un izmeklētāji līdz šim nav atraduši pierādījumus, lai varētu to klasificēt kā teroraktu, sacīja cits izmeklēšanai tuvs ziņu avots.

Izmeklētāji vēl mēģina noskaidrot uzbrucēja identitāti, bet ir apstiprinājuši, ka viņš jūnijā ieradās Francijā.

Uzbrucēju pieveica tuvumā esoši petanka spēlētāji, apmētājot viņu ar smagajām petanka bumbām. Policijas ierašanās brīdī uzbrucējs bija bez samaņas un tika aizvests uz slimnīcu.

Parīzē pēdējā laikā notikuši vairāki uzbrukumi, kuros kā ierocis izmantots nazis. Vairumā gadījumi likumsargi uzbrukumus nesaista ar terorismu.

Saistītie raksti

Ņemot vērā džihādistu uzbrukumus, kurus pastrādājuši radikalizēti cilvēki un kas veikti teroristu grupējuma “Islāma valsts” vārdā, Francija atrodas trauksmes stāvoklī.

Kopš teroristu uzbrukuma 2015.gada janvārī satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai Francijā islāmistu ekstrēmisti nogalinājuši vairāk nekā 240 cilvēkus.

LA.lv