×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Valdība atlidos kā eņģeļi pār Latviju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar jau no agra rīta Valsts prezidents bija labā garastāvoklī. Lai arī pēc Dombrovska atkāpšanās politiķi bija drebējuši, ka sagaidāmi plaši aresti, lādzīgais un labsirdīgais Bērziņtēvs sniedza stiprinājumu ikvienai partijai Latvijai kritiskā brīdī. Papriekš no Melngalvju nama apskaidroti iznāca “Saskaņas centra” runasvīri un raportēja, ka bijuši vienisprātis ar valsts galvu – esot jāstāda “tehniska” vai “varvīksnas” valdība, kas sastāvēšot no profesionāliem un nevis politiskiem cilvēkiem. Zināms, Latvijā ir papilnam labi izglītotu, tikumīgu jaunekļu, par kuru spējām nav nenieka šaubu, ka viņus var paņemt tieši no ielas un likt par ministriem.

Pēc tam pie pirmās personas viesojās “Vienotības” smagsvari, un arī priekš viņiem prezidentam sirsnības “melnā kase”, kurā iesaiņo Ziemassvētku dāvaniņas un velta mazus uzmanības apliecinājumus, nebija iztukšīta. Valdošās partijas figūras bija uzklausītas cēlā jūtu apmaiņā, ka valdība jāveido no četrām labēji centriskām un latviskām partijām – kā rētām klāta politiska blice, kas negrābstīsies kā miroņi gar svecēm, nenāks kā tūristi 10 mēnešu atlikušajā termiņā līdz Saeimas vēlēšanām un nebūs uz podziņām vai ar īkšķi vadāmi ielikteņi.

Noraugoties, cik veikli prezidentam vedas piesist jaunus dēļus vecajai koalīcijas sētai, mainīt priekšstatus par politisko atbildību vējgrābslīgo partiju prātos, kā arī ņemot vērā viņa prīmā noskaņojumu, jau šķita, ka Raivis Dzintars ar Nacionālās apvienības parlamentāriešiem pēc apmeklējuma no pils iznāks kā nominēts premjerministra kandidāts, bet uz šo operāciju gan Bērziņtēvs lika drusku pagaidīt. Vēl jau biskvīti un šampanietis jātaupa šodienas ciemu ļaudīm – Reformu partijai un ZZS! Sliecos domāt, ka arī viņi nedzirdēs asu vai nelaipnu vārdu Melngalvju namā, un, ja reformistiem būs izlicies, ka prezidents grib taisīt valdību kā izklaides un banketu kompleksu, ko līdzīgu varietē, tad zemnieku pārstāvji zinās teikt, ka būvkonstruktors Bērziņš vēlas uzcelt ļoti solīdu un cienīgu, konservatīvu Ministru kabinetu, mats matā kā kinoteātri “Splendid Palace”.

Pilsoņiem līdz ar to ir drošības sajūta, ka šoreiz politiķi sabiedrībai patiešām izpatiks. Ja citām reizēm valdību sastādīja paslepu, atveda no Zoodārza, no Ventspils vai no šaubīgiem ūķiem, tad šoreiz ministri vispiemērotākā premjera vadībā atlidos kā eņģeļi pār Latviju, un tauta drīkstēs viņus turēt kaklasiksnās. Notiks kā aicinošās reklāmās, kur sauc “maksā par diviem, dabūsi trīs” un “pērc komplektu un dāvanā saņem bumbu”. Eksperti reformās sagrauto nozaru drupās ieteic dibināt jaunas ministrijas – piemēram, Vajadzību ministriju, Nejēdzību apkarošanas un kļūdu labošanas ministriju, Būvniecības ministriju un Būvniecības ministrijas Uzraudzības ministriju. Savukārt jaunā koalīcijas padome pārdēvējama par Olimpu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā vienmēr kolosāli!

Draugiem Facebook Twitter Google+