Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
27. novembris, 2013
Drukāt

Portugāles parlaments apstiprina taupības budžetu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Portugāles parlaments apstiprinājis taupības budžetu nākamajam gadam, neskatoties uz portugāļu rīkotajām protesta akcijām.

2014. gada budžetā paredzēts ietaupīt vēl 3,9 miljardus eiro (2,7 miljardus latu), galvenokārt samazinot pensijas un atalgojumu sabiedriskajā sektorā. Paredzēts samazināt civildienesta darbinieku atalgojumu par 2,5 – 12% tiem, kuri mēnesī pelna vairāk par 675 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pensionēto valsts sektorā strādājošo pensijas, kas pārsniedz 600 eiro, tiks samazinātas par 10%. Pensionēšanās vecums tiek paaugstināts no 65 gadiem uz 66 gadiem. Neskatoties uz protestiem, Portugāles valdība nav izrādījusi pazīmes par vēlmi mainīt reformu kursu cerībā pabeigt dalību starptautiskajā glābšanas programmā līdz jūnijam. Saskaņā ar Eiropas Savienības un Starptautiskā valūtas fonda 78 miljardus eiro lielā aizdevuma nosacījumiem Portugālei jāīsteno virkne reformu un taupības pasākumu.

Pievienot komentāru

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+