Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Parlaments nevērtēs LRA rosināto atklātu prezidenta ievēlēšanu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima ceturtdien nolēma nenodot izskatīšanai komisijām opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) iesniegtos grozījumus vairākos likumos, rosinot noteikt atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Grozījumi Satversmē un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā paredz, ka prezidentu ievēlē atklātā balsojumā ar ne mazāk kā 51 Saeimas deputāta balsu vairākumu. Tiek rosināts, ka prezidenta amata kandidātam jābūt Latvijas pilsonim ar augstāko izglītību un augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumam, kurš sasniedzis 40 gadu vecumu un nav dubultpilsonis.

Viens no likumprojektu iesniedzējiem Juris Viļums (LRA) iepriekš pastāstīja, ka grozījumi izstrādāti, lai ieviestu atklātu prezidenta ievēlēšanu tāpat kā visām pārējām valsts amatpersonām. No Saeimas tribīnes atbalstu šādiem grozījumiem esot pauduši vairāku frakciju deputāti, tādēļ, pēc LRA uzskata, ierosinājums varētu gūt deputātu vairākuma atbalstu.

Viļums norādīja, ka tautas vēlētu prezidentu līdz nākamā gada jūnijam, kad beigsies esošā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras, visticamāk, vēl nebūs iespējams ievēlēt, tādēļ LRA norāda, ka nepieciešams ieviest vismaz atklātu deputātu balsojumu.

Jau ziņots, ka Saeima decembrī noraidīja LRA iesniegtos grozījumus vairākos likumos, rosinot tautas vēlētu prezidentu, uz kura amatu varētu kandidēt tikai ar augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumam.

Izskatīšanai Saeimas komisijām nodoti opozīcijas partijas “No sirds Latvijai” iesniegtie grozījumi par tautas vēlētu prezidentu uz pieciem gadiem. Likumprojektu parakstījuši arī visu pārējo frakciju pārstāvji, izņemot koalīcijas vadošo partiju “Vienotība”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Vai tad beidzot neredzat, LRA, ka jums jaapvienojas ar NA … lai vispar kaut ko izmainitu Bezabrene … !

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+