×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Parlaments nevērtēs LRA rosināto atklātu prezidenta ievēlēšanu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima ceturtdien nolēma nenodot izskatīšanai komisijām opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) iesniegtos grozījumus vairākos likumos, rosinot noteikt atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Grozījumi Satversmē un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā paredz, ka prezidentu ievēlē atklātā balsojumā ar ne mazāk kā 51 Saeimas deputāta balsu vairākumu. Tiek rosināts, ka prezidenta amata kandidātam jābūt Latvijas pilsonim ar augstāko izglītību un augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumam, kurš sasniedzis 40 gadu vecumu un nav dubultpilsonis.

Viens no likumprojektu iesniedzējiem Juris Viļums (LRA) iepriekš pastāstīja, ka grozījumi izstrādāti, lai ieviestu atklātu prezidenta ievēlēšanu tāpat kā visām pārējām valsts amatpersonām. No Saeimas tribīnes atbalstu šādiem grozījumiem esot pauduši vairāku frakciju deputāti, tādēļ, pēc LRA uzskata, ierosinājums varētu gūt deputātu vairākuma atbalstu.

Viļums norādīja, ka tautas vēlētu prezidentu līdz nākamā gada jūnijam, kad beigsies esošā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras, visticamāk, vēl nebūs iespējams ievēlēt, tādēļ LRA norāda, ka nepieciešams ieviest vismaz atklātu deputātu balsojumu.

Jau ziņots, ka Saeima decembrī noraidīja LRA iesniegtos grozījumus vairākos likumos, rosinot tautas vēlētu prezidentu, uz kura amatu varētu kandidēt tikai ar augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumam.

Izskatīšanai Saeimas komisijām nodoti opozīcijas partijas “No sirds Latvijai” iesniegtie grozījumi par tautas vēlētu prezidentu uz pieciem gadiem. Likumprojektu parakstījuši arī visu pārējo frakciju pārstāvji, izņemot koalīcijas vadošo partiju “Vienotība”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Vai tad beidzot neredzat, LRA, ka jums jaapvienojas ar NA … lai vispar kaut ko izmainitu Bezabrene … !

Draugiem Facebook Twitter Google+