×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Pārliecības meklējumos

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas basketbolistes, gatavojoties Eiropas čempionātam, pēdējā pārbaudes spēlē savu līdzjutēju klātbūtnē ar 72:75 zaudēja Lietuvas izlasei.

Pirmais puslaiks mājiniecēm izdevās gan rezultāta, gan spēles kvalitātes ziņā, taču otrajā kļūdu virkne un zaudētā cīņa zem groziem spēli pagrieza uz otru pusi. Ērcīgs uz klātesošajiem, tostarp tiesnešiem, bija izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš, mazliet uzvilkta un nervoza – visa komanda. Spēles galotnē vai nu neizdevās trāpīt savus metienus, vai arī vispār tikt pie tiem. Lietuvietes pārsvaru izcili aukstasinīgi noturēja ar soda metieniem.

“Trūkst stabilitātes. Šoreiz absolūti nenostrādāja tas, kas nesa veiksmi turnīrā Čehijā. Beigās meitenes nebija psiholoģiski gatavas sagatavot pēdējos uzbrukumus. Nekas nesanāca groza apakšā, mūs izspieda no tās, arī retās izdevības palika neīstenotas. Ar šādu meistarības pakāpi grūti cerēt uz stabilitāti katrā spēlē. Tik daudz kļūdu, tik bieži pazaudēta bumba – Latvijas izlasē tā nedrīkst būt. Diemžēl 30 dienās es nespēju ietekmēt spēlētāju meistarību, taču varu prasīt spēles disciplīnu,” savu sāpi izteica Ainars Zvirgzdiņš.

Līdz Eiropas čempionātam vēl sešas dienas. Būtiskas izmaiņas nav iespējamas, taču savas ēnas puses ir katrai komandai. “Nevaram prognozēt, ka rīt, parīt vai aizparīt būs labāk. Jācer, ka mums veiksmīgākās dienas sanāks Eiropas čempionāta laikā. Vēl joprojām mēģinām komandā iespēlēt jaunās, sameklēt drošsirdīgākās palīdzes līderēm. Šo spēli translēja televīzija, tādēļ nevarēju atļauties likt lietā visu, ko esam gatavojuši. Dažas kombinācijas atrādījām, un tās jau uzķertas. Ir uzvaras, ir zaudējumi, taču tie allaž bijuši sīvā cīņā,” par taktiskajām viltībām spriež Zvirgzdiņš, piebilstot – nav jau tik traki, plānotais darbs izdarīts un jāuzlabo spēles disciplīna.

Pēdējās divas pārbaudes spēles Latvijas izlasei ir pret zviedrietēm vakar un šodien Sēderteljē, turklāt otrajā nepiedalīsies viss pamata piecnieks. Sestdien no rīta Zvirgzdiņš nosaukšot komandu, kas 11. jūnijā Ungārijā startēs Eiropas čempionātā.

Rezultāti. Basketbols

PĀRBAUDES SPĒLE

* Latvija – Lietuva 72:75 (21:18, 41:34, 51:48), Jēkabsone-Žogota 22, Šteinberga 14, Baško-Melnbārde 9, Aizsila 7, Laksa 6, Putniņa 5, Rozenberga 3, Vītola, Krastiņa un Meļņika pa 2, Eglīte, Kūlīte, Priede.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+