×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Ābramu ieceļ par Konkurences padomes vadītāju uz otru termiņu (1)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Ministru kabinets šodien atbalstīja ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) sagatavoto rīkojuma projektu par Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes (KP) vadītājas amatā uz otru termiņu.

Ābrama KP vadītājas amatu ieņem kopš 2012.gada 26.jūnija, līdz ar to viņas pilnvaru termiņš beidzas 25.jūnijā.

Ņemot vērā tuvojošos KP priekšsēdētājas pilnvaru beigu termiņu, Ekonomikas ministrija (EM) šā gada 21.aprīlī saņēma Ābramas izteikto viedokli par pretendēšanu uz otru KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņu. EM piebilda, ka Konkurences likumā paredzēta iespēja KP priekšsēdētāju un padomes locekļus iecelt amatā atkārtoti vienu reizi pēc kārtas. KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

“Pārliecības par ievēlēšanu nevar būt nekad”

Politiskā vide Latvijā vēl nav gatava stingrākiem Konkurences likuma grozījumiem, šorīt intervijā, pirms valdības sēdes. LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Pēc viņas teiktā, grozījumi Konkurences likumā, kas ļautu KP vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem ar kuriem tiek kropļota konkurence, ir viena no galvenajām prioritātēm. Taču politiskā vide tam vēl neesot gatava un šī norma no likuma grozījumu projekta “ir pazudusi”.

Viņa stāstīja, ka šajā jautājumā atšķiras KP un ZZS, pašvaldību viedoklis. Vakar šis jautājums konstruktīvi pārrunāts, taču abas puses palikušas pie sava viedokļa.

Ābrama uzskaitīja vairākus piemērus, kā Rīgas dome iejaucas konkurencē, piemēram, “Rīgas satiksmes” vienošanās ar ”Rīgas mikroautobusu satiksme” par cenu vienādošanu, lēmums dibināt uzņēmumu “Aqua Riga” un citi. KP šobrīd nav tiesību vērsties pret Rīgas domi, lai tā mainītu saistošos noteikumus, vien ieteikt un konsultēt. Tādēļ būtu nepieciešami grozījumi Konkurences likumā.

Tāpat problēmas pašvaldībās ir ar atkritumu apsaimniekošanu. Viņasprāt, pašvaldības joprojām nespēj uzticēties privātajam biznesam un domā, ka atkritumu apsaimniekošanu spēs paveikt labāk. Taču KP vadītāja uzsvēra, ka pašvaldības uzņēmums nekad nespēs darboties tikpat efektīvi kā privāts uzņēmējs.

Uz jautājumu, vai viņa ir pārliecināta, ka valdība šodien atbalstīs viņas pārvēlēšanu KP vadītājas amatā, Ābrama teica, ka “pārliecība nevar būt nekad”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+