×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Ar savstarpējām dzēlībām noslēdzas LU rektoru amata kandidātu debates (3)

Foto - LU preses centrsFoto - LU preses centrs

Ar savstarpējām dzēlībām pirmdien noslēdzās Latvijas Universitātes (LU) rektoru amata kandidātu debates. Tajās, tāpat kā kandidātu programmās, bija redzams, ka amata pretendentu Jura Borzova un Indriķa Muižnieka vīzijas par galvenajiem LU rektora uzdevumiem būtiski atšķiras.

Atšķirību starp abiem rektora amata kandidātiem labprāt uzsver arī J. Borzovs, kurš patlaban ir Datorikas fakultātes dekāns, no kuras arī izvirzīts rektora amatam. Intervijā LU studentu medijam viņš teicis, ka cer saņemt balsis no tiem, kuri vēlas pārmaiņas, bet tie, kas vēlas, lai LU viss paliek pa vecam, var par viņu nebalsot. Tikmēr pašreizējais LU zinātņu prorektors I. Muižnieks, ko amatam izvirzījušas vairākas struktūrvienības, acīmredzot visvairāk balsu cer saņemt no studentiem. Gan programmā, gan debatēs viņš uzsver: ja izdosies nokļūt rektora amatā, tad gādās, lai studentiem būtu lielāka teikšana par norisēm universitātē un sola pat ieviest īpašu amatpersonu, kas uzklausīs tieši studentu idejas. Jāsaka gan, ka no 300 Satversmes sapulces pārstāvjiem, kuriem ir tiesības vēlēt rektoru, studentu ir tikai 75. Vienlaikus I. Muižnieks sola celt administratīvā personāla kompetenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. abi labi. Viens aizsēdējies amatos un turklāt vēl esot nodzēries, otrs atkal lecīgs despots. Gaidīsim trešo otrajā kārtā, cerams ne no zoodārza.

  2. Kāda mārutka pēc studentam vajadzīga “teikšana par norisēm universitātē”, lai students mācās un apgūst specialitāti, dažādām norisēm ir dažādas amatpersonas, kuras naudu par to saņem.

  3. Kāda mārutka pēc studentam vajadzīga “teikšana par norisēm universitātē”, lai students mācās un apgūst specialitāti, dažādām norisēm ir dažādas amatpersonas, kuras naudu par to saņem.

Draugiem Facebook Twitter Google+