Mobilā versija
+4.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
22. oktobris, 2013
Drukāt

Pārmaksā par OCTA (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 10 apdrošināšanas starpnieku portāli, kuros autoīpašnieki var iegādāties OCTA polisi.  Ievadot transportlīdzekļa datus, katrā no tiem var redzēt cenu piedāvājumu no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām. Tomēr, neraugoties uz daudzu portālu sludināto informāciju par it kā visizdevīgākajām OCTA cenām, patiesībā autoīpašniekam tās tiek uzrādītas jau ar iekļautu apdrošināšanas starpnieka atlīdzību jeb tā saukto starpnieku komisiju. Tādējādi maldīgas informācijas dēļ autoīpašnieki iegādājas OCTA nevis pa tiešo no apdrošinātāja, bet starpnieku portālos, pārmaksājot par OCTA polisi.

“Liela daļa autoīpašnieku izmanto iespēju iegādāties OCTA polisi internetā, izmantojot dažādu portālu sniegtās iespējas. Tomēr vairākums autoīpašnieku nezina, ka OCTA cena ir atkarīga no vietas jeb portāla, kurā tiek polise iegādāta, kā arī to, ka starpnieku portālos pie katras konkrētās apdrošināšanas sabiedrības uzrādītās cenas nav tās pašas, par kādām polises var iegādāties, ja vēršas tieši pie apdrošinātāja. To, ka šajās starpnieku portālos pieejamajās OCTA cenās ir iekļauta starpnieka komisija, autoīpašnieks neredz. Tāpat netiek pamanīta maziem burtiņiem rakstītā rinda, ka OCTA darījumu nodrošina nevis apdrošinātājs, bet apdrošināšanas starpnieka uzņēmums. Autoīpašnieks iegādājas OCTA pārliecībā, ka tā ir vislabākā viņam iespējamā cena, taču patiesībā par polisi pārmaksā. Protams, ja paveicas, var gadīties, ka arī pie starpniekiem var saņemt izdevīgu piedāvājumu. Tomēr šādiem gadījumiem nav masveida raksturs,” situāciju tirgū skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Saskaņā ar OCTA tirgus datiem, pērn vairāk nekā 185 000 OCTA ir iegādātas, izmantojot distances saziņas līdzekļus, kopumā sastādot 15% no visiem noslēgtajiem apdrošināšanas līgumiem. OCTA cenas sadārdzinājums atkarībā no polises iegādes portāla var atšķirties, sākot no dažiem latiem līdz pat vairākiem desmitiem latu.

“Tāpēc radījām OCTA kalkulatoru, kurš pie
ejams LTAB mājas lapā (www.ltab.lv), lai autoīpašnieki, izmantojot OCTA kalkulatoru, varētu iegūt objektīvu informāciju par OCTA cenām un iegādāties OCTA polisi pa tiešo no apdrošinātāja. LTAB mājas lapā pieejamās cenas ir visizdevīgākās Latvijā, jo LTAB nav starpnieks un darījuma veikšanas gadījumā OCTA polise tiek iegādāta tieši pie apdrošinātāja bez papildu komisijas maksas. Iespēju noskaidrot OCTA apdrošinātāju piedāvātās cenas, kas tiek iegūtas tieši no apdrošinātājiem, neviens cits portāls Latvijā šobrīd nepiedāvā,” informē Juris Stengrevics.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+