×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

IIN pārmaksas atguve – nodokļa maksātāja, ne VID ziņā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

2012. gadā pārtraucu pašnodarbinātā statusu sakarā ar sertifikāta termiņa izbeigšanos (veterināro pakalpojumu sniegšana). Ar Valsts ieņēmumu dienestu nokārtoju visas formalitātes. Taču 2014. gada janvāra sākumā saņēmu no VID informāciju par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas (27,40 latu apmērā) dzēšanu. Pārmaksa bija izveidojusies 2009. gada martā. Vai dienesta rīcība ir korekta un godprātīga, ja par šādas nodokļa pārmaksas esamību nebiju informēts un tāpēc trīs gadu laikā nevarēju pieprasīt atmaksāt pārmaksāto? 
V. KĀRKLIŅŠ RAUNAS NOVADĀ

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 16. panta 10. punktā noteiktas nodokļu maksātāju tiesības pieprasīt pārmaksātās nodokļa summas atmaksāšanu vai novirzīšanu kārtējo nodokļu maksājumu segšanai triju gadu laikā pēc konkrētā nodokļa likumā noteiktā maksāšanas termiņa.

Ja nodokļu maksātājs nav izmantojis savas tiesības un triju gadu laikā kopš pārmaksas izveidošanās to nav izdarījis, vai attiecībā uz to VID pieņēmis lēmumu atteikt pārmaksātās nodokļu summas atmaksāšanu, šis lēmums stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams, vai stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums, VID nodokļu pārmaksas dzēš saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25.1 pantā noteikto.

Tātad, ja rodas nodokļa pārmaksa, jābūt izteiktai paša nodokļu maksātāja gribai, kā rīkoties ar to. Lai iestāde lemtu par naudas atmaksu, likuma 16. panta 10. punktā noteiktajā termiņā ir jāiesniedz iesniegums. Nodokļu administrācija Latvijā pati neziņo par radušos nodokļa pārmaksu un neaicina maksātāju izmantot savas tiesības.

KONSULTĒJUŠI VID NODOKĻU SPECIĀLISTI

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nodoklu maksatajs Atbildēt

    Te jau tiek parādīts, ka Latvijā VID ir kārtējā iestāde, kas nestrāda, bet tik krāpj naudu no iedzīvotājiem. Kāpēc citās ES valstīs katru gadu noteiktā datumā, visi tajā valstī legali strādājošie var savā VID profilā apskatīties cik viņiem ir pārmaksātie nodokļi, jeb cik jāpiemaksā. Un tie kas nav reģistrējuši savu kontu, tiem atnak vēstules uz mājām. Kad beidzot Latvijā sāks nopietni strādāt kāda valsts iestāde, nevis tikai tērēs nodokļu naudu?

    • Kurā valstī tad ir tāds profils, kur var paskatīties savus nodokļus? Krievijā? Ukraina? A varbūt Nigērijā? Ā, sapratu, biji laikam domājis Zviedriju vai Vāciju. Nu tad čalīt sāc arī nodokļus maksāt kā Zviedrijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+