Latvijā
Politika

Pārmet Liepājas cietuma bloķēšanu sponsoru interesēs 16

Dzintars Rasnačs. Foto – Ieva Lūka/LETA

Liepājas cietuma projektu, kas oficiāli tika atlikts dārdzības dēļ, bloķēja partija “Vienotība” savu sponsoru interesēs, šādu viedokli laikrakstā “Diena” paudis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (“VL”-“TB”/LNNK).

“Tas ir tikai mans viedoklis, bet tā informācija, kas man ir un kas ir pamatā šim viedoklim, liek domāt, ka tieši cīņa par būvniecības industriālās drošības sertifikāta iegūšanu “Vienotību” atbalstošajiem uzņēmējiem ir motivējusi bloķēt šā projekta virzību,” izteicies politiķis, “katrā ziņā šī tēma ir padziļināti pētāma.”

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens šādus pārmetumus nosaucis par murgiem: “Nevajadzētu šeit murgot par kaut kādām sponsoru ietekmēm. Es noraidu tāda veida domāšanu, kur sponsori ir noteicošie. Varbūt Rasnačs tādā dzīvo, es ne.”

“Manu un “Vienotības” lēmumu ietekmēja divi faktori: iepirkums bija veikts ļoti neveiksmīgi, lai neteiktu neprofesionāli, un, skatoties uz līdzīgiem projektiem blakus valstīs, tas bija par 60 – 70% sadārdzināts. Ir jāizdara jauns efektīvāks iepirkums. Projekts bija uztaisīts tādā veidā, ka to var būvēt tikai kompānija ar industriālo sertifikātu. Šobrīd laikam tikai divām būvkompānijām Latvijā tas ir,” piebildis ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka Liepājas cietuma būvniecību iecerēts sākt 2020. gadā. Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

LA.lv