×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Tiesa starp “Mercados” un Rīgas Centrāltirgu vēl priekšā, strīds var ieilgt

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Aptuveni 7000 m2 lielajā teritorijā šobrīd tirgošanās nenotiek, vien daži tirgotāji, spītējot sniegam un salam, reizēm mēģina ko pārdot.

Pagājušā gada nogalē Rīgas pašvaldībai piederošā kapitālsabiedrība “Rīgas Centrāltirgus” (“RCT”) apsaimniekošanā pārņēmusi Slēgto teritoriju, ko līdz šim apsaimniekoja lielākais apakšnomnieks SIA “Mercados”. Nomas un komunālo maksājumu parāds pārsniedzis 110 000 eiro, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc līgums ar “Mercados” izbeigts.

Lai arī līgums ar lielāko apakšnomnieku SIA “Mercados” lauzts, “LA” novēroja, ka šā gada pirmajās dienās plašajā aptuveni septiņus tūkstošus kvadrātmetru lielajā teritorijā tirgojās daži pārdevēji, kam, pēc viņu pašu teiktā, noslēgts līgums ar “Mercados”. “LA” apmeklējot “RCT” Slēgto teritoriju, kas daļēji grimst sniegā, novēroja, ka dažās vietās šajā teritorijā tomēr norisinās tirdzniecība ar dārzeņiem un kartupeļiem, kā arī tējām un citām precēm.

Sastaptie tirgotāji bija mazrunīgi un nevēlējās komentēt situāciju, kāda izveidojusies ar teritorijas apsaimniekošanu un ap­stākļiem, kādos nākas strādāt. Tiesa, jau iepriekš sarunā ar ražotājiem nācās uzklausīt pārmetumus teritorijas apsaimniekotājiem par to, ka tirgošanās vietas nav labiekārtotas, trūkst elementāra aprīkojuma.

Iepriekš “RCT” valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs skaidroja, ka tirgotāji var slēgt jaunus nomas līgumus ar “RCT” par tirdzniecības vietu nomu. Lai arī vairāki iesniegumi tika saņemti, “RCT” tomēr līgumus vēl neslēdza, jo strīds ar “Mercados” tomēr nonāca līdz tiesai, lai arī starp abām pusēm tika pieļauts mierizlīgums.

Lai panāktu taisnību, “Mercados” vērsusies Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā ar prasību “RCT” atlīdzināt “Mercados” radītos zaudējumus saistībā ar “RCT” mēģinājumu pirms teritorijas nomas līguma termiņa beigām pārņemt teritorijas apsaimniekošanu. “Mercados” valdes loceklis Armands Gritāns “LA” nenosauca summu, cik lieli ir uzņēmumam nodarītie zaudējumi. Savukārt LETA vēstīja, ka tie ir aptuveni 600 tūkstoši eiro. Latgales priekšpilsētas tiesā uzzināju, ka lietas izskatīšanas datums vēl nav nozīmēts.

Gritāns sarunā ar “LA” skaidroja, ka “RCT” esot mēģinājis pretlikumīgi pārņemt daļu no Slēgtās teritorijas, lai gan saskaņā ar nomas līguma nosacījumiem “Mercados” šo teritoriju ir tiesīgs apsaimniekot līdz 2018. gada 1. decembrim. Tādējādi “Mercados” radušies zaudējumi saistībā ar teritorijas attīstībā ieguldītajām investīcijām un neiegūto peļņu.

Saistībā ar notikušo “Mercados” ir vērsies Rīgas šķīrējtiesā, kur nozīmēts lietas izskatīšanas datums – 26. janvāris. Savukārt “RCT” šajā tiesā vērsies ar pretprasību. Jāatgādina, ka pagājušā gada laikā “RCT” nosūtīja četras brīdinājuma vēstules “Mercados” par dažādiem pārkāpumiem, kurus nomnieka apsaimniekotajā teritorijā fiksējis Valsts ieņēmumu dienests vai Pārtikas un veterinārais dienests.

Piemēram, vairākās tirdzniecības vietās nebija izvietota tirgotāja identifikācijas informācija un nav bijuši identificējami tirdzniecības dalībnieki. Atsevišķās tirdzniecības vietās informācija par tirgotāju nesakrita ar personu, kas noslēgusi līgumu par tirdzniecības vietas nomu. Tirdzniecības dalībnieki veikuši tirdzniecību ar iepirktiem augļiem un dārzeņiem, bet tirdzniecības vietās nav tikuši uzstādīti elektroniskie kases aparāti. Tirdzniecības vietās atradusies prece bez tās izcel­smi apliecinošiem dokumentiem, kā arī, pretēji noteiktajam, tirdzniecība notikusi nenumurētās vietās – ejā starp tirdzniecības vietām.

Kā iepriekš norādīja “RCT” Juridiskās daļas vadītājs Māris Skudra, jau jūlijā tika uzdots “Mercados” novērst pārkāpumus līdz 31. augustam, taču tas netika izdarīts. 29. septembrī “RCT” uzteica nomas līgumu SIA “Mercados” pirms termiņa ar 1. novembri. Lai arī tika pieļauts mier­izlīgums, A. Gritāns vakar sacīja, ka tas iespējams tikai teorētiski. Zinot tiesas procesu ilgumu, var secināt, ka strīds starp abām pusēm var ievilkties. Taču to, kā tas ietekmēs tirdzniecību, vēl nevar prognozēt. “RCT” vadītājs gan iepriekš solīja valstī lielāko tirgu savest kārtībā līdz Latvijas valsts simtgadei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+