×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Pārprasts patriotisms. Par deputāta Viļuma svinīgo solījumu (29)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Nepiekrītu Saeimas deputāta Viļuma nostājai deputāta svinīgo solījumu (zvērestu) teikt latgaliski.  Tāpēc, ka tas dažiem, piemēram, lindermaniem, dod ieganstu izteikt pretenzijas par krievu valodas oficiālu lietošanu Latvijā, jo, lūk, latgaliešu “valodā” Saeimas deputāts dod zvērestu. Kā arī tāpēc, ka nav tādas latgaliešu valodas, ir tikai dažādi dialekti latviešu valodai. Varbūt ventspilniekiem ļausim zvērestu teikt ventiņu dialektā? Man šķiet, ka šis dialekts drīzāk velk uz valodas statusu.

Savukārt dažu sportistu samocītā latviešu valodā teiktais solījums man likās pavisam nepieņemams. Bet Viļuma rīcība ir vai nu pārprasts patriotisms, vai populisms.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Vispār zvērestam,ko nodod ievēlētie nav graša vērtība,jo ja vajag, varu nosaukt neskaitamus gadijumus,kad tie tiek lausti un absoluti nekas nenotiek.Tātad tas ir blefs.SKUMJI.

 2. Nu ko,gudrīši,kad paši noniecināt savu mātes valodu un savā tēvuzemē runājat pie pirmās izdevības krieviski, tad viss ir ok! Tad nav ne goda, ne pašlepnuma tāpat kā politiķiem,kuri kaunās no valsts valodas un ar valsts pilsoņiem runā krieviski.Dialekti ir mūsu bagātība,ar to ir jālepojas, bet muļķīši jau to nesaprot…

 3. nu ja neprot latviski, lai runaa dialektaa 🙂 Sturgalviibu vajag izraadiit arii veicot darbus neviss tikai pie tribiines saeimaa … Vispaar arii uz sevi to varu attiecinaat, bet gribeejaas arii kaadu pamaaciit 😀

 4. Ventiņam arī vajag runāt savā izloksnē, latviešiem vajadzētu vairāk kopības un patriotisma. Tas mūsu valodu dara tikai bagātāku. Pietiek cepties.

 5. Kas par durakiem balsoja par šo Ākstu? Kāpēc veikalā viņš latviski runāja???

 6. latvieši patiešām ir kašķīga tauta.Latgaliešu valoda ir tāda pati latviešu valoda un nav ko savu žulti izliet.Āboltiņai šoreiz misējās ,tāpēc tiek ”maisīts” gaiss.

  • Latgalju valoda nav latvieshu.

   • A tev laikam liekas ka tā ir kāda franču vai vēl kāda cita valoda?Ja nesaproti latgaliešu valodu,tad klusē

    • Kāpēc man būtu jāklusē, ja neprotu pa latgaliski? Tad iznāk, ka tiem deputātiem, kas to neprot un tātad arī nesaprot, jāsēž un jāklusē, vai nav pat vietas saeimā. Tādu augstprātību dzirdu pirmo reizi.

   • LATGAĻU valoda ir LATVIEŠU valodas pamatos, bet LATGALIEŠU valoda ir latviešu valodas dialekts. Nevajag jaukt pavisam atšķirīgas lietas. 🙂 LATGAĻI dzīvoja ne tikai Latgalē, bet arī Vidzemē… kas zin, kur vēl Latvijas teritorijā 😉

 7. atbalstu Viļumu .Patriotismu var parādīt dažādi ,arī šādā veidā.Vēl labāk būtu ,ja deputāti parādītu patriotismu kautvai tādā veidā ,ka ierobežotu brīvo tirgu un neļautu citām valstīm ievest preces ,kuras ražojam mēs paši latvijā .turēt stingru mugurkaulu daudzās jo daudzās lietās.

 8. Cik var kasīties. Pasakiet beidzot par visiem ” pareizajiem” taisnību un nenovērsiet uzmanību no galvenā. Vai Artuss, vai gejs, vai latgalietis. Darbi un rīcība ir svarīgāki. Nu cik var riet. Tie ” pareizie” novērš uzmanību no sevis. Saucas vienotie latvieši. Ha!

  • Te sanāk runa par trim cilvēkiem, no kuriem katrs gribējis izcelties, tikai katrs savā veidā.
   Viens, iznācis no savas Suņu būdas, vēl nav īsti aptvēris, ka neatrodas cirkā. Otrs mērķējis augstāk – licis par sevi un savu orientāciju runāt nu jau pasaules mērogā. Trešais – pa varītēm vēlas uzspiest Latvijai otru valsts valodu, nebēdādams, ka tādu gribētāju drīz saradīsies arī no Ušakova nometnes.
   Tāda nu sanākusi mūsu tautas kalpu jaunā ierinda.

 9. Es apsveicu Vilumu ar to ka vins panaca ka Latgaliesi tiek atziti, un latgale ir dala latvijas kulturas

 10. Kas vainas runāt latgaliski? Pārnovadnieki neprot paši savējo. Tad vēl muld stulbajā maskaļu mēlē.
  Vai tā nav skaidra skaudiba ka latgalis prot latgaliski? Pārnovadnieks to nemak. Aiz savas iedomības.

 11. Viļumam gribas pievērst sev uzmanību, bet nepietiek prātiņa kaut kam nopietnākam. Viņa rīcība atgādina izlutināta bērna gražošanos.

 12. Viļums zvērestu nav nodevis, jo runāja latviešu valodas dialektā, kas saprotams tikai Latvijas austrumos. Turpretī Satversmes 4.pants nosaka, ka valsts valoda ir latviešu un zvērests jānodod tādā pašā valodā, jo to vēlējās dzirdēt un saprast visa Latvija.
  Gribēdams paspīdēt, uztiepjot domu par īpašām tiesībām uz otru valsts valodu, patiesībā lēja ūdeni uz Lindermana dzirnavām, kura mērķis atskaldīt Latgali kā lingvistiski un teritoriāli Latvijai nepiederošu. Neviens neliedz Viļumam lietot augšzemnieku dialektu savā reģionā, bet no saeimas teiktais domāts visai Latvijai, ne tikai kādam atsevišķam valsts nostūrim.
  Tad jau kā otro valstī nāktos pasludināt arī lībiešu valodu, ventiņu, sēļu un vēl citas izloksnes. Vai Viļums gatvs tās mācīties? Pretējā gadījumā kāda tautas daļa tiks diskriminēta.

 13. Ar latgaliešiem ir tāpat kā ar gejiem- viņi jau itkā esot latvieši tikai citādāki, tāpat jau geji arī prasa savu sevišķo stāvokli cilvēces vēsturiskajā attīstībā. Citādi Latvijai – ne vairs vienoti Latvijai, Kura gala latgales valoda tad tiek uzskatīta par Latgaliešu valodu? Varbūt latgaliešu deputātu sēžamvietas arī izklāt ar kādu speciālu cūkādu? Nekur un nekad neesmu sastapies ar citādu Vidzemi vai Kurzemi vai pat Zemgali, bet lūk latgaliešiem viss esot citāds un tāpēc tas sevišķi jāuzsver. Un par tām zvaigznēm Brīvības rokās – kura tad no tām ir Latgale, ja Latvijā ir 4 novadi?

 14. viņš pazemoja latgaliešus – neatkārtodams zvērestu pareizā latviešu valodā Vai viņš to neprot? Vai ievēlēts cietpauris? Vai grib būt seperātists un šķelt Latviju novados? Vai būt kašķīgs nopietnās lietās un darbu Saeimā vulgarizēt? Kā ar viņa inteliģenci, godaprātu? Žēl ka tādi esam – kādi esam- tādi mūsu deputāti! Žēl…

  • iepriekšējo reizi jau bija tieši tāpat.Nezinu,laikam jau tiem latgaliešu deputātiem tik ļoti gribas piespēlēt lindermaniešiem un ušakoviešiem,ka nekādi nevar saprast,ka paši “lej ūdeni’ uz viņu dzirnavām.Varam jau runāt katrs savā valodā vai dialektā,ka tikai beigās nesanāk runāt pavisam svešā valodā.Ja jau negribam lietot vienu kopēju valodu.

 15. Ja jau latgaliski ir otrā rakstu tradicija latviešu valodā, kas tur par grēku to lietot Saeimā. Turpretī maskalu suņu riešana ir lopu mēģinājums maisīties citas tautas aarīšanās.
  Sūtiet tos maskaļus uz vēstures mēslaini. Lopi, cits nekas.

 16. Ar neko citu jau šis latgaliskais deputāts nav izcēlies, arī tagad sēdēs klus un mierīgs četrus gadus!

 17. Vai tik nav tā, ka lielas daļas “sociāli aktīvo” rīdzinieku ikdienas sarunvaloda krietni vairāk atpaliek no latviešu literārās valodas nekā tā, kurā Viļuma zvērestu nolasīja? Nu bet pārējais – tik ierastā un mīļā divkosība un dubultmorāle…

 18. Āksts.Lai dzīvo Latgalē un runā kā grib.

  • Tieshaam aaksts .Latvieshiem ir viena valoda.Nemociisim meeles un nekropljosim latvisko valodu.Lai runaa savaa latgalee,kaa grib.

 19. Viekāršs intellektuāls deficits,

Draugiem Facebook Twitter Google+