×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Par/pret eiro


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Neskumstiet, latus nomainīs Latvijas eiro (euro), kuriem reversā būs mūsu Latvijas simboli, cerams, skaisti. 


 

Pamazām mūsu eiro nesīs Latvijas tēlu visā Eiropā. Jāsaprot, ka lats nav mūsu neatkarības un Latvijas kā valsts pastāvēšanas garants.

Pirmkārt, jau no sākuma lata kurss bija piesaistīts Vācijas markai, bet vēlāk eiro valūtai.

Otrkārt, latu varētu ļaunprātīgi devalvēt “sliktie zēni”, tikuši pie varas, bet eiro tie nespētu “sašūpot”. Latvijas ekonomika kļūs drošāka, efektīvāka un neatkarīgāka no “nelabvēļu” ļauniem nodomiem.

Pārejot uz eiro valūtu, arī beigsies lielie konvertēšanas izdevumi, vairs lieki nebarosim bankas un citus “naudas mijējus” valūtas maiņas punktos. Praksē jau sen Latvijā daudzi maksājumi un noguldījumi bankās ir eiro valūtā. Ekonomisti paredz investīciju pieaugumu, kas veicinās ražošanu un jaunu darbavietu rašanos.

Ja Latvijas Satversme neļauj rīkot referendumu par valsts budžetu, tas liek padomāt – ne vienmēr tauta lemj pareizi.

Vēsture māca, ka tautas mēdz arī kļūdīties – vācieši uzticēdamies Hitleram, krievi – Ļeņinam, latvieši – Stučkam.”

 

Pret eiro

E. E. Upelnieks: “Mūsu Latvijas Banka latu ir tik cieši piesaistījusi eiro, ka tam “vai elpu žņaudz ciet”. Ļaujot savulaik ārzemju bankām izsniegt vietējos ilgtermiņa kredītus ne tikai latos, bet galvenokārt eiro, ir maksimāli ierobežotas Latvijas Bankas iespējas ar nacionālās valūtas piesaistes kursu ārvalstu valūtām regulēt tautsaimniecības attīstību.

Tomēr Latvijas Bankai vēl ir iespēja krīzes situācijā pieņemt patstāvīgus lēmumus. Līdz ar pāreju uz eiro šīs iespējas nebūs. Naudas politiku diktēs Eiropas banka Frankfurtē, un ne jau nu Latvijas un citu mazu valstiņu intereses būs noteicošās tajā.

Otrkārt, Latvijas lats ir (vai vismaz skaitās, ka ir) nodrošināts ar Latvijas zeltu un drošiem aktīviem. Eiro, cik zināms, šāda nodrošinājuma nav – tas balstās tikai uz dažu lielvalstu vienošanos. Un, cik var spriest pēc ziņām masu informācijas līdzekļos, Eiropas banka aizdevumu izsniegšanai bankrotējošām valstīm pašlaik emitē tādus eiro miljardus, ka man rodas šaubas, vai drīz mēs atkal nepiedzīvosim valūtas krīzi un hiperinflāciju.

Treškārt, es uzskatu, ka pakāpeniska pārintegrēšanās Eiropas Savienībā jeb nākotnē Eiropas Savienotajās Valstīs, ilgtermiņā apdraud pašas Latvijas valsts pastāvēšanu.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+