Latvijā
Sabiedrība

Pārrunā iespējamos Latvijas Radio darbinieku protestus atalgojuma dēļ 16

Foto: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien atbalstīja priekšlikumu SIA “Latvijas Radio” (LR) turpmākajos trīs gados piešķirtos budžeta līdzekļus saglabāt pašreizējā apmērā, aģentūrai LETA sacīja NEPLP priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par LR Ivars Āboliņš.

Viņš pastāstīja, ka LR savas darbības nodrošināšanai laikā no 2018.-2020.gadam lūdzis piešķirt valsts budžeta bāzes dotāciju 2017.gada apmērā. NEPLP atbalstīja LR valdes lūgumu. Līdz ar to katrā no turpmākajiem trīs gadiem LR piešķirtā valsts budžeta bāzes dotācija saglabāsies šā gada līmenī – 914 000 eiro. NEPLP akceptētais priekšlikums vēl jāatbalsta Finanšu ministrijai.

Finansējums nepieciešams LR personāla resursu atbildības nodrošināšanai, informācijas tehnoloģiju (IT) uzturēšanai un darba vides atbildības nodrošināšanai, kā arī administratīvā satura plānošanas un kvalitātes vadības kapacitātes nodrošināšanai.

Tāpat Āboliņš pastāstīja, ka šodien NEPLP pārrunāja arī publiskajā telpā izskanējušo informāciju saistībā ar iespējamiem LR darbinieku streikiem atalgojuma un citu faktoru dēļ. Tā kā LR valdei bija nepieciešams laiks, lai sagatavotu atbildes uz šo jautājumu, NEPLP tai deva laiku sagatavot atbildes līdz 15.februārim. LR valdei uzdots vienoties par to, kā situāciju uzņēmumā risināt.

Āboliņš arī norādīja, ka NEPLP pēc tikšanās ar LR valdi radās iespaids, ka valde nav vienota un nestrādā kā komanda. “Mēs mudinājām LR valdi strādāt kā komandai, paužot vienotu viedokli,” teica Āboliņš, piebilstot, ka sabiedriskā medija valdei sabiedrības intereses ir jāizvirza augstāk par savstarpējām nesaskaņām.

LETA jau vēstīja, ka NEPLP šodien tikās ar LR valdi, lai pārrunātu sabiedriskā medija budžetu turpmākajiem gadiem.

LR valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš LETA iepriekš skaidroja, ka LR valde iesniegusi NEPLP pieprasījumu, lai valsts budžeta bāzes dotācija 2018.-2020.gadam LR darbības nodrošināšanai tiktu piešķirta pašreizējā apmērā, kāda tā ir 2017.gadā nevis mazākā apmērā. LR vadītājs pauda, ka LR ir būtiski rēķināties ar stabilu, ilgtspējīgu finansējumu pamatdarbības nodrošināšanai, kas dotu lielāku prognozējamību ilgākā laika posmā, nodrošinot iespēju LR plānot darbības apjomu turpmākajos gados, domāt stratēģiski un attīstīties.

LA.lv