Uncategorized

Pārrunā Latvijas un Dānijas sadarbību lauksaimniecības jomā3


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Hanss Brasks
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Hanss Brasks
Publicitātes foto

Lai pārrunātu sadarbības iespējas lauksaimniecības un vietējās pārtikas tirdzniecības jomā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien ticies ar Dānijas Karalistes vēstnieku Latvijā Hansu Brasku, portālu la.lv informēja Zemkopības ministrijā. Aamatpersonas apsprieda abu valstu potenciālu turpmākai vēl ciešākai sadarbībai lauksaimniecībā, kā arī iespējas aktivizēt savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas precēm.

Zemkopības ministrs un Dānijas vēstnieks pārrunāja līdzšinējo veiksmīgo Latvijas un Dānijas lauksaimniecības nozares vadītāju sadarbību gan saistībā ar norisēm Eiropas Komisijā un Eiropas Padomē, gan nozares ekspertu ikmēneša tikšanās “3+3” formātā (trīs Baltijas valstis, Dānija, Somija un Zviedrija), gatavojoties ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomēm, gan arī sadarbību dažādu projektu realizēšanā pārtikas uzraudzībā un veterinārijā.

Sarunu gaitā zemkopības ministrs atsaucās Dānijas vēstnieka interesei apskatīt Latvijas lauku saimniecības. Amatpersonas vienojās par iespēju doties kopīgā reģionālajā vizītē, lai vēstnieks varētu iepazīties ar saimniekošanu gan latviešu, gan dāņu īpašniekiem piederošās saimniecībās.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, Latvijas un Dānijas tirdzniecības bilance 2016.gadā bija pozitīva – uz Dāniju tika izvesti Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 60,31 miljons eiro, bet Dānija Latvijā ieveda produktus par 60,20 miljoniem eiro.

Latvijas eksportā uz Dāniju dominē zivis un vēžveidīgie – pārsvarā kūpināti laši, saldētas, svaigas vai atdzesētas brētliņas un saldētu mencu filejas. Pagājušajā gadā šīs grupas kopējā eksporta vērtība veidoja 20,65 miljonus eiro jeb 34% no produktu kopējās eksporta vērtības uz Dāniju. Otra nozīmīgākā eksportētā grupa ir eļļas augu sēklas un augļi (16,8%), bet trešajā vietā ierindojas graudaugi – kvieši, kviešu un rudzu maisījums, kukurūza, tritikāle, auzas, rudzi (16%).

Savukārt Latvijā no Dānijas importē galvenokārt zivis – svaigus vai dzesētus Atlantijas lašus, foreles, saldētas garneles un zivju miltus un granulas (28,8%), cukuru un cukura konditorejas izstrādājumus (17,4%) un gaļu un gaļas subproduktus (15,2%).

LA.lv