×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Pārskaitījuma nodoklis – vētra ūdens glāzē (9)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Sociālos tīklus un no tiem lielu sabiedrības daļu satrauca Londonā dzīvojošas un strādājošas Latvijas pilsones Svetlanas Stavcevas stāsts, ka viņas radiniekiem pārskaitītā nauda tiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā. Viņas ģimenes loceklei, kura saņēmusi naudu, ir Valsts ieņēmumu dienesta uzrēķins par vairāk nekā 20 000 eiro (kopā ar soda naudām). Domstarpības izcēlušās par to, par cik tuvu radinieku uzskatīt māsīcu un vai ar nodokli jāapliek ārstniecībai sūtīta nauda. Arī redakciju sasniedza “LA” lasītāju neizpratnes pilni zvani.

 

Vāc parakstus nodokļa atcelšanai

Reaģējot uz šo sašutumu, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) portālā “ManaBalss.lv” vāc iedzīvotāju parakstus, lai ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliktu naudu, ko mūsu ārzemēs strādājošie tautieši sūta saviem Latvijā dzīvojošajiem piederīgajiem. Lai šo prasību iesniegtu Saeimā, jāsavāc 10 000 parak­stu. Pašlaik atsaucība gan nav pārāk liela – portālā par to parakstījušies 935 iedzīvotāji.

ELA, kas apvieno ap 20 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas, pieprasa, pirmkārt, lai ar šo nodokli neapliek “dāvinājumus iztikai, ko fiziskām personām sniedz Latvijas valsts piederīgie ar ārvalstīs reģistrētu dzīvesvietu”. Otrkārt, lai šis nodoklis nebūtu jāmaksā un nav jādeklarē no ārzemēm pārskaitītās summas, kuras gadā nepārsniedz 12 minimālās mēneš­algas jeb 
4560 eiro.

ELA pauž, ka darba ņēmēji jau vienreiz ir samaksājuši nodokļus, saņemot atalgojumu tajās valstīs, kurās strādā pašlaik. Bet naudas saņēmējiem Latvijā tie jāmaksā otrreiz.

ELA apgalvo, ka no ārzemēm uz Latviju pārskaita naudu draugiem, kaimiņiem un pastniekiem, kas pēc tam to nogādā sūtītāju ģimenes piederīgajiem, kuri gadu nastas, slimības vai attāluma dēļ paši netiek līdz tuvākajai bankai vai bankomātam un kuriem neesot arī bankās atvērtu kontu, kur pārskaitīt naudu.

 

Ko apliek ar nodokli

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) noskaidroju, ka no 460 000 vecuma pensiju saņēmējiem Latvijā aptuveni piektā daļa jeb 92 000 ir tādu, kuriem nav bankās atvērtu kontu un kuriem pensijas vai citus naudas sūtījumus piegādā pastnieki. Diezin vai visiem 92 000 ir arī ārzemēs strādājoši ģimenes locekļi. Tāpat ļoti jāšaubās, vai tās milzu summas, kuras min ELA – ap 500 miljoniem eiro gadā – ārzemēs strādājošie ar vieglu roku pārskaita svešiem cilvēkiem, riskējot, ka tā līdz adresātam varētu nenonākt.

Ko patiesībā apliek ar šo nodokli, to pavisam vienkārši, neceļot nevajadzīgu traci, var uzzināt būtībā ikviens Latvijā vai ārzemēs dzīvojošais. Atliek vien piezvanīt pa Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000 vai apmeklēt jebkuru VID klientu apkalpošanas centru, vai jautāt rakstiski VID mājas lapā.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis jāmaksā tikai tad, ja Latvijā dzīvojošais ar bankas pārskaitījumu saņem vairāk nekā 1425 eiro gadā no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav ne viņa laulātais, ne radinieks līdz trešajai radniecības pakāpei Civillikuma izpratnē (vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni) vai arī naudas sūtītāju un saņēmēju nesaista nekāda radniecība, tātad viņi ir pilnīgi sveši cilvēki.

Savukārt no ārzemēs strādājošajiem laulātajiem draugiem vai radiniekiem līdz nule pieminētajai radniecības pakāpei, kuriem ar Latvijā dzīvojošo ir kopīga mājsaimniecība, saņemto naudu ar iedzīvotāju 
ienākuma nodokli neapliek un naudas saņēmējam tā nav jādeklarē.

Ar nodokli neapliek arī no tāda ārzemēs dzīvojošā radinieka saņemto naudu, ar kuru Latvijā dzīvojošajam nav kopīgas mājsaimniecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): “Papildus līdz šim jau emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem, vēl gandrīz piektdaļa (19%, jeb aptuveni 400.000) šīs valsts iedzīvotāju ir “oficiāli” atzinuši, ka būtu gatavi pamest šo valsti, galvenokārt politekonomisku iemeslu dēļ”, liecina “Gallup” veiktā aptauja. “Pārsvarā emigrēt vēlētos gados jaunāki cilvēki, kuri ir gan ieinteresēti gan uzlabot savu dzīves līmeni materiālā izpratnē, gan arī vairs naivi necer uz šīs valsts atbildīgu attieksmi pret saviem iedzīvotājiem”, esot secināts aptaujā iegūto datu apkopojumā…
  ——
  Mediju ziņa (2008. gads): “Iepriekšējā gada (2007.) laikā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies tikai par 10.400 un 2008.gada sākumā Latvijā dzīvoja 2 miljoni 271 tūkstotis cilvēku, bet iedzīvotāju skaita samazinājuma temps 2007.gadā ir bijis salīdzinoši neliels – 0,46%”, liecinot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) funkcionāru apkopotie “demogrāfiskās statistikas” dati. Savukārt, tikai 3 gadu laikā un tikai uz Īriju vien no Latvijas “oficiāli” skaitās emigrējuši ~ 28.000 iedzīvotāju, bet saskaņā ar medijos publiskoto informāciju – jau līdz 2007. gada nogalei šo valsti politekonomisku iemeslu dēļ jau bija pametuši ne mazāk kā 250.000 tās iedzīvotāju…
  ——
  .
  ”No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 27.06.2008., Nr.6. )
  .
  No “valsts” mūk bāleliņi projām:
  “Kā muļķi SILEI novergojām,
  Bet rezultātā – “jāauj kājas”,
  Lai CITUR atrastu sev mājas…”

  Ņirdz Muļķu Zemes varas stutes:
  “Lai ‘šļūc pa diegu’ “bauru utes”,
  Kam SILES “valstī” dzīvot grūti ~
  Būs rukšķiem ērtāk ‘rīt un pļūtīt’!
  .
  VĒL piektā daļa ‘laisties’ taisās?
  Par to mums tikai ‘ņirga raisās’:
  Kaut puse emigrēt var, droši ~
  Vienalga – ‘loposimies koši’:
  .
  Kā iepriekš – “pūli” čakarēsim ~
  ‘Pa trekno “shēmas” kombinēsim’,
  Gan “tautas kalpos” ‘laižot muļķi’,
  Gan ‘masmēdekļos’ – trulu ‘duļķi’.
  .
  Kā ierasts – uzspļausim, ar plīkšķi,
  Un ‘sašķiebsim pret grīdu īkšķi’,
  ‘Pa pliko cērpot’ “reņģēdājus”,
  Kas UZTUR ‘siles bradātājus’.
  .
  Joprojām – “baurus” ‘uzmetīsim’:
  Uz SIB-īrijām trimdā dzīsim ~
  Lai svešās zemēs pelna ‘piķi’,
  Ko ‘atslauks’ šīs “valsts” “politiķi”:
  .
  Par “parādniekiem” emigrantus,
  Mēs saucam, ‘piemeklējot’ “pantus”,
  Ko SEV šai “valstī” ‘cepam’ paši ~
  Lai ‘bleķo ragā’, lupatlaši!!!…”

  No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta ~
  Tai “brīva” izvēle tiek ļauta:
  Var ‘SILES “valstī” atstiept kājas’,
  Vai – pamest Tēvzemi un Mājas…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Kas tu, ONTŪN, esi, gudrs, muļķis, šizofrēniķis? Lai vai kā, tomēr visi šie cilvēki vienādi labi un noderīgi. Šizofrēņiķi jo sevišķi ir gudri, ar kuriem sacensties gudrībā, patiesi, nav iespējams. Ja man būtu viņu enerģija un gudrība un manas zināšanas, es būtu ģēnijs, bet …
   Muļķiem ir vieglāk dzīvot. Es nezinu kas es esmu, bet man ir grūti dzīvot – redzot un dzirdot šis nelietības ar valsts izlaupīšanu. Krievu okpācijas laikā zaga visi, kam bija iespējas, bet pa sīkumam, šodien zog visi un ir lielas iespējas – nemaksāt nodokļus un citādi zagt no rīkļurāvējiem uzņēmējiem, kuri domā ka viņš gudrs, bet pārējie idioti, var viņus tirēt pie saites par vēdertiesu. Un šie uzņēmeji labi izpratuši, ka apzagt var ne tikai valsti, bet visu tautu, visus kalpus.

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    ;)))))))))

    “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām? ;)))

    “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
    / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

    =======

    Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

    Un, arī: “Cilvēks, pats uzdodot jautājumus par viņu interesējošām lietām citiem, patiesībā sniedz tādas atbildes pats par sevi, kādas nekad netiktu saņemtas no šī cilvēka, uzdodot viņam tiešus jautājumus par lietām, kas saistītas ar šo cilvēku.” 😉

    =======

    Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, savus mazvērtības kompleksus veldzējoši apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu vai delīrija diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”. Vai, visvēlamāk – vispār “apklusināt” šos “bezatbildīgos bezkauņas”: lai netraucē “plaukt un zelt” šai pašreizējai Muļķu Zemes SILES “valstij”, varas SISTĒMAI un tās zombijfanu vājprātam… Jābrīnās vienīgi, kādēļ joprojām labticīgie, valstiski lojālie tautieši – “patrEJotiski orientētie bāleliņi” – gan “tekošajā momentā” aktuālajās “dižķibeles” likstās un pēckonsekvencēs, gan arī šīs “valsts” nu jau “ilgtspējīgās” agonijas krampjainajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru “pārdrošā spītībā” NEpakļāvīgi NEnoklusētais Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsvalsts labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” ilgstoši un mērķtiecīgi ZOMBĒTAJĀ “masu apziņā”?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā Patiesība.”, 31.07.2009.)
    —–
    .
    Es es’u (MZ vidū).
    ( Iz “O.M.© arChīva”, ANNO ~ 2005. )
    .
    Es es’u Muļķu Zemes vidū,
    Kur “prominences” ‘uzmet’ Tautu,
    Kur “skotiem” vajag latvju ‘fidu’,
    Bet “seGsam” – divus pārus ‘pau#u’.
    .
    Kur ‘iet pa lēto’ “politika”,
    Bet PATIESĪBA – sanāk “dārga”,
    Kur vairākumam = ‘di#sa’ plika,
    Jo – mazākumam ‘fiška’ vārga.
    .
    Kur sola to, ko ‘HUĻI’ darīt,
    Jo – (sa)solīts jau “nekrīt makā”,
    Kur Leiputrijā trekni ‘parīt’,
    Var tie, kas SILĒ “stāvus kakā”.
    .
    Kur putraimus dod (kilogramu),
    No ‘Jevropas’ (ja paliek pāri) ~
    Lai dzīvsvaram klāt dažu gramu,
    Var pieēst “reņģēdāji”, kāri.
    .
    Kur “miljonāri” aug kā sēnes,
    Un ‘briest’ kā gurķi siltumnīcās,
    Kur zirnekļi auž …(“ķēķī”) plēnes,
    Tiem, kuri Godprātībā ‘mīcās’.
    .
    Kur Brīvībai liek apkārt sētu ~
    Lai nelien tuvu “prastais pūlis”,
    Kad “etiķetes” FARSU, lētu,
    Pie “Mildas” ‘atlaiž SILES mūlis’.
    .
    Kur Likteņupei “noslēdz” krastu ~
    Lai “kontrolēt” var “bauru masas”,
    Kad “parādēs” ‘laiž muļķi’, prastu,
    Bars “elites”, kam ‘bietē prasās’.
    .
    Kur ordeņus un “grantus” dala,
    Par to, ka “vaukšķus” ‘drāž’ un “valsti”,
    Kur “svētku” rautiem nebūs gala,
    Līdz ‘nodropēsies’ varas balsti.
    .
    Kur “tautas kalpos” ākstās klauni,
    Jo – viņiem par to maksā labi,
    Kur “valstij” limuzīni – jauni,
    Bet tanki – “šrotā” ņemti (abi).
    .
    Kur ZOMBĒ “hibrīdpropagandu”,
    Caur “masmēdekļiem” SILES balsti,
    Kas (p)ielūdz “sabiedroto” bandu,
    Lai OKUPANTI piesmej “valsti”.
    .
    Kur zombiji ķērc: “krievi nākšot!!!”,
    Jau desmitgadēm “ilgtspējīgi”,
    Un cer, ka “buferzōnā” sākšot,
    Drīz NATO KARU, “sadraudzīgi”.
    .
    Kur melns ir balts (vai – ‘zili rozā’),
    Kur ‘nožmiegt’ var par ‘spaisa’ smēķi,
    Kur “LUMPEŅUS” likt “vēža pozā”,
    Drīkst tie, kas ‘tolerē caur ķēķi’.
    .
    Kur “bauriem” pieriebusies vara,
    Kur “valsts” ir lamuvārds, joprojām,
    Dēļ tam, ka – ‘dajebko’ šī dara,
    Lai Tauta no tās muktu projām…

    Es es’u. Un – par spīti būšu,
    (Pr)iekš MUĻĶU zemes, nolādētas,
    Lai, kaut vai, ‘apsit šķērmu dūšu’,
    Šai “valstij” O.M.© “rīmes lētas”.
    .
    Es Pliekšāns ‘nau’ (i – ne uz pusi!),
    Vai Bokša (pat – ne tuvu blakām!)
    BET – muti turēt, smilkstot klusi,
    ‘Nau’ (arī) prātā man, ‘ne trakam’! ?

    =====

    MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

    P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Tā tomēr ir “darvas glāze” nodokļu likumdošanas arhaiskajā mucā. Krustpunktā VIDene stāstīja, ka ienākumu deklarēšana pašu iedzīvotāju labā, lai nevajadzētu taisnoties pie lieliem pirkumuiem, kur ņēma naudu. Tie izskatās pēc lielielm meliem – tad, ja pašu labā, kamdēļ liek sodu par naudas nedaklerēšanu, ja to sūta tuviem, pat 1. šķiras radiniekiem? Tur ir tā labestība? VIDenieki, nevajag muļķot tautu!

  Ja tā varētu būt cīņa par naudas ATMAZGĀŠANU, ir citi paņēmieni, nevis ar nodokļu likumdošanu un vest baiļu atmosfērā visus, ap 400 000 izbraukušo no Latvijas un ap 2- 3 reizes vairāk to ģimeņu , kuri palikuši Latvijā un saņem naudas sūtījumus, lai lāpītu medicīnas nāves “kvotas”.

 3. Tā tomēr ir “darvas glāze” nodokļu likumdošanas arhaiskajā mucā. Krustpunktā VIDene stāstīja, ka ienākumu deklarēšana pašu iedzīvotāju labā, lai nevajadzētu taisnoties pie lieliem pirkumuiem, kur ņēma naudu. Tie izskatās pēc lielielm meliem – tad, ja pašu labā, kamdēļ liek sodu par naudas nedaklerēšanu, ja to sūta tuviem, pat 1. šķiras radiniekiem? Tur ir tā labestība? VIDenieki, nevajag muļķot tautu!

  Ja tā varētu būt cīņa par naudas ATMAZGĀŠANU, ir citi paņēmieni, nevis ar nodokļu likumdošanu un vest baiļu atmosfērā visus, ap 400 000 izbraukušo no Latvijas un ap 2- 3 reizes vairāk to ģimeņu , kuri palikuši Latvijā un saņem naudas sūtījumus, lai lāpītu medicīnas nāves “kvotas”.

 4. Kurš konkrēti bija tas , kas iesāka šo tracināšanu ? Provokatoru studijā ! Tā tiek nozagta ticamība jebkurai ziņai.

 5. Tik vienkāršu jautājumu sarežģīt var tikai noziedzīgos nolūkos, lai terorizētu tautu tur un šeit Latvijā. Ja kāds, kāda regulāri vai lielas summas pārskaita naudu no vienas valsts uz citu valsti, būtu jāpieprasa vienīgi viens rekvizīts – vai tā nauda nāk no likumīgas uzņēmejdarbības ārzemēs vai no darba algas un viss, bez tracināšanas, bez pazemojošas attieksmes vajāt visus no vietas, kas izbraukuši uz ārzemēm darbā – simtiem tūkstošus, it kā viņi visi ir aizdomās turamie noziedznieki, arī otrie, kuri saņem naudu – ir noziedznieki, atmazgā naudu.

 6. Man tas nedraud, bet mani tracina šie likumi un šī 100% -tīga manipulācija ar likumu, par kuru neko neviens VIDa darbinieks skaidri nevar atbildēt, tukai murgo: cik un kādas izziņas man būs jānes vai jāsūta, kur tās ņemt, jo visur priekša Datu aizsardzības likums, cik par tā būs jasamaksā, cik reizes jāstaigā un uz kurām iestādēm.Gan jau bviņiem ir iek”sējās kārtūibas INSTRUKCIJA, kā maukt ādu no nabagiem.
  Varbūt tas pazemojums no savas valsts nav organizētās noziedzības paveids, kā piedzīt meslus bandītu labā un viņu vietā, par kādīem kāds baņķieris TV 24, piemēram, nosauca Maksātnespējas administrāciju? Nauda kaut kur jāpaņem, ja miljoni, otrs valsts budžets iet valstij secen! Te tik daudz darba VIDam, ka mati ceļas stāvus, padomājot, cik nabaidziņi nodarbināti, lai rādītu, ka grūti, sūri strādā. Lai maksā vergi un basta.
  Palasiet VIDa komentārus, kaut ko sapratāt? Likums uzrakstīts tā, lai varētu manipulēt par tautu kā patīk, ņirgāties un sodīt, likt nest izziņas , lai pierādītu, kurš kuram kādas šķiras radinieks, kāds nolūks, pierādi, ka tu ēd no vienas bļodas ar to, kuram sūti naudu. Kā tu perādīsi, ka tev ir kopējā saimniecība?

  Tauta, mosties, tevi valsts vara un organizētā noziedzība izģēbj!

  Pilnīgi tūrķst vārdu. Šo likumu normas ir tā taisītas, lai varētu ņirgāties, pazemot, sodīt, izspiest kukuli, “otkatus” no darba algas

 7. Staļina laiki dzīvo un uzvar.
  ” Šī valsts varas nostādne, ko ir sagatavojusi VID un izvirzījusi caur ministriju likumā, lai kontrolētu Latvijas pilsoņu ienākumus un līdzekļu sūtīšanu saviem piederīgajiem, pēc būtības ir negodīga attieksme, ja neteikt, ka zemiska, pazemojoša. Kā mēdz teikt, ideja izrauta no likumdošanas konteksta.
  Ja ir valstiski svarīgi regulēt un kontrolēt jebkurus mūsu pilsoņu ienākumus no ražošanas – no algas, no procentiem, no prēmijas, no honorāriem, visus aizdevumus, ko dāsni “aizdod” deputāti, ministri u.c. amatpersonas, dāvinājumus, sūtījumus tuviniekiem no ārzemju algām un jebkuru naudas kustību no viena maciņa otrā, būtu jāizstrādā atsevišķs vienots likums un jāapliek katru naudas vienību ar papildus nodokli, neatkarīgi no tā vai no tā ir samaksāti ienākuma nodokli vai nav – ar dubulto nodokli.
  Ja to nevar darīt, tad šī pakaļdzīšanās ārzemju tautiešu ienākumiem ārzemēs un mēģinājums viņu sūtījumus aplikt ar nodokli vai vienkārši piespiest tuviniekus deklarēt (ar kādu nolūku?). Zinot, ka tautas vairākums šādas deklarācijas nepratīs vai un/vai neiesniegs, var lēst, ka ienākumu deklarēšana domāta, lai vienalga kādā veidā, caur soda naudu iekasētu slēptu nodokli, kas vērtējama kā augstākā mēra cinisms, atšķirīga attieksme, kas nav pieļaujams un neatbilst Satversmei.
  VIDam ir jāpajautā, kad un kādā veidā VIDs ir izsekojis visām privātbūvēm, pilīm un mājām pilsētās un piepilsētās, pat lauku apvidos, vai no šiem ienākumiem, kas ieguldītu būvēs, ir nomaksāti nodokļi dubultā apmērā vai vismaz vienu reizi un vai šie ienākumi tika savlaicīgi deklarēti?
  Šeit vajadzētu apkopot normatīvo bāzi par šādu nodokļu deklarāciju pieprasīšanas un sodīšanas likumību, par teroru ar draudiem aplikt ar nodokli un turpināt cīņu, citādi mūs VIDs turpinās pazemot un piesmiet”.Proti:
  Kā Staļina laikos – ar savu nopelnīto naudu es vairs nedrīkstu rīkoties pēc saviem ieskatiem, man jāziņo Staļina tipa iestādei – kur es to izlietoju, vai neēdu par daudz, ko es pērku un kam es to atdodu, no kuras kabatas kurā to pārvietoju. Atvainojos – uz nabagiem kā maitu klijas?
  Tā VIDs mūs, kā ieguvēju, tā atdevēju neskaitāmas reizes ar draudiem sodīt vajāja par sētas izgāztuvē atstāta sapuvuša Žiguļa pārrakstīšanu. Bija kauns pa visu „pagastu”, ko dara VIDs ar nabagiem. Tur kur plūst miljoni, laikam nāk „otkats” un nekādus tračus neceļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+