×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
19. jūlijs, 2018
Drukāt

Pārskatāmā nākotnē Latvijā varētu ierasties Lukašenko (7)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Pārskatāmā nākotnē vizītē Latvijā varētu ierasties Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, pēc tikšanās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš skaidroja, ka apstiprinājis Latvijas puses ielūgumu un interesi Baltkrievijas prezidentam apmeklēt Latviju, norādot, ka šādas vizītes parasti tiek gatavotas saturiski un ilgāku laiku. Tomēr pirms šīs potenciālās vizītes Rīgā plānota 13.Latvijas un Baltkrievijas starpvadību komisijas sēde, kurā tiktu apspriesti daudzi praktiski ekonomiskās sadarbības jautājumi. “Pārskatāmā nākotnē šāda vizīte ir iespējama, sagatavojot to pienācīgā kārtā,” piebilda Rinkēvičs, vienlaikus paužot gandarījumu par šī gada sākumā notikušo Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vizīti Minskā.

Savukārt Baltkrievijas ārlietu ministrs, komentējot iespējamo Lukašenko vizīti Latvijā, norādīja, ka šāda līmeņa vizītes vienmēr dod jaunu impulsu abu pušu attiecību veidošanai un Baltkrievija ir ieinteresēta, lai Lukašenko Latviju apmeklētu. Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams laiks, lai sagatavotos nākamajai augstākā līmeņa vizīšu apmaiņas sērijai, kā arī norādīja, ka šāda līmeņa vizīte noteikti nav pašmērķis, jo būtiskākais ir tās rezultāts.

Puses apsprieda divpusējo attiecību jautājumus, situāciju reģionā, drošības aspektus, Eiropas Savienības (ES) un Baltkrievijas attiecības, kā arī jautājumus, kas skar Latvija un Baltkrievijas ekonomikas un tirdzniecības sadarbību. “Man ir liels gandarījums par mūsu divpusējām attiecībām. Manuprāt, tās ir ļoti aktīvas un nevairāmies apspriest visus jautājumus, tajā skaitā tos, kur valda domstarpības,” teica Rinkēvičs.

“Mums bija arī pietiekami laba un atklāta saruna par Baltkrievijas un ES sadarbību. Mēs vēlētos, lai maksimāli ātrā laikā tiktu noslēgts jauns dokuments, kas regulētu prioritāro sadarbību starp abām pusēm. Pārrunājām arī jautājumu loku, kas skar politiskās brīvības, cilvēktiesības un demokrātijas jautājumus. Aicināju Baltkrieviju iesējami maksimāli ātri izveidot moratoriju nāves soda izpildē. Latvija ir atbalstījusi un turpinās atbalstīt ciešāku ES un Baltkrievijas sadarbību daudzos jautājumos. Kādā apjomā, tas ir Baltkrievijas lēmums,” teica Rinkēvičs.

Makejs norādīja, ka viņam ir liels gods Latviju apmeklēt tās simtgadē, kā arī apstiprināja, ka abām amatpersonām bijušas ļoti pilnvērtīgas sarunas visos jautājumos, tajā skaitā politikā un ekonomikā. Viņš atzīmēja, ka šādas tikšanās jau kļuvušas par tradīciju un pauda par to pateicību Rinkēvičam. Pateicoties atklātajām diskusijām abu pušu starpā izveidojusies lielāka sapratne par to, kā strādāt kopīgi arī jūtīgajos jautājumos.

Runājot par drošības jautājumiem, Makejs pauda sapratni par to, ka NATO izvieto savus spēkus reģionā. Baltkrievija uz šādiem alianses soļiem arī reaģē, lai garantētu savu drošību, taču vienlaikus cenšas rīkoties tā, lai valsts darbības nekādā veidā neradītu papildu apdraudējumu reģionā, uzsvēra Baltkrievijas ārlietu ministrs. “Sekosim tām darbībām, ko veic NATO, un rīkosimies ļoti diskrēti, lai mūsu darbības neradītu spriedzes palielināšanos reģionā un nenovestu līdz kādām bruņošanās sacensībām,” skaidroja Makejs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ierosinu šo valsti vairs nesaukt par “Baltkrieviju”, bet par BELARUSU. Interesanti piezīmēt, ka angļu valoda to agrāk sauca par “White Russia” un pēc tam par “Byelorussia”, bet šodien par “Belarus”.

 2. Pamācīt?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Viņam noteikti būtu daudz kas sakāms, taču nav jau kam! Mūsu 100 galvas joprojām domā, ka BY kāpostu zupu streb ar pastalu (vīzi), taču tieši Hrihoriča laikā tā ir no mums atrāvusies uz mūžiigiem laikiem. Nebūt neesmu viņa fans, bet to, ko šis kolchoza priekšsēdētājs ir izdarījis savā valsti, var tikai apbrīnot un apskaust! Nezinu kā tur ar demokrātiju, kā ar algu līmeni, bet:
   1. Ceļi- nobraucu pa maksas ceļu no Mogiļevas līdz Minskai (ap 200+ km ) un no Minskas līdz Mediniekiem (arī ap 200+km), pa pašu Minsku kādus 70 km- mute vaļā!
   2. Minskā savā valdīšanas laikā viņš ir sabūvējis izskatīgus debesskrāpju mikrorajonus summā vairāk kā visa Rīga kopā – ar platām (vismaz 50 m) ielām, parkiem, skvēriem un puķu stādījumiem
   3. pie Baltkrievijas Nacionālās pils (tur ir viņa darbavieta) atrodas spota akadēmijas futbolā, tenisā, peldēšanā, airēšanā, cīņu sportā un gan jau vēl citos veidos, ar slēgtām hallēm, viesnīcām, internātu un skolām. Ko vien neizsaka hokeja arēna un slēgtās tenisa un futbola pilis- sapnis.
   4. jaunie mikrorajoni- katrs ir 1/2 Rīgas lielumā ar skaistām daudzstāvenēm kā tikko “no veikala”.
   5. Ezers (upe) cauri pilsētai ar sportošanai un atpūtai neierobežotām iespējām
   6. Sakoptība, tīrība, kvalitatīvi materiāli un atbilstoši pavekti darbi. Izbraucu 2x cauri BY un neredzēju nevienu “mākslinieka” ķēpājumu, nevienu salauztu vai piegānītu autobusa pieturu. Minskā nav balandu meži, vilku bedru un izbradāru zālāju!
   7. Pārtika- desas un kūpinājumi ar GAĻAS GARŠU!!!!, jo Lukašenko visiem liek ievērot GOST-us!
   8. Mūsu 100 tukšās galvas gaida strādniekus no BY! Domāju, ka pavisam drīz latvietis stāvēs pie robežas, kā savulaik Kirchenšteins pie kremļa vārtiem, un lūgs atļauju apmesties bēgļu gaitās šajā zemē.
   Lūk, ko nozīmē vecis ar p.autiem! Jā- viņš ir stagnāts, despots, tumsoņa, viņš nezina kas ir demokrātija, bet viņā ir zemnieka viltība, bezkaunība, cieta dūre un reāla rīcība valsts attīstībā. To ir sapratuši arī dvieļu galvas un gāž Minskā iekšā milzīgu naudu nekustamo īpašumu un dažādu firmu celtniecībā. Viss notiek un ārprāta tempā un apjomos.
   Ka tikai mūsu gudrie neizgāžas, piedāvājot Batjkam stikla pērlītes un tukšus konfekšu papīrīšus, bet “ausainim” jau sen vajadzēja kādu gadu pastrādāt pie Batjkas par zirgupuisi, lai saprastu, kas un kā jadara galvaspilsētā!
   P.S. Esmu tikai 10 stundas kā atgriezies un visu redzējis paša acīm!

 3. Lukašenko atšķirībā no mūsu politikāņiem ir valstsvīrs.

 4. Jāsniedz atbalsts diktatoram,kura kontā ir„izgaisuši”opozicionāri, pret Krieviju.Čuriks kabatā.Vašingtonas rīkojums jāpilda.

Draugiem Facebook Twitter Google+